Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasel Riigikogu rahanduskomisjoni istungil arutati valitsuse algatatud eluasemelaenude intresside maksuvabastuse kaotamist. Komisjoni aseesimehe Aivar Koka (Isamaa) sõnul viljeleb valitsus koduomanike vaenulikku maksupoliitikat.

Rahanduskomisjoni aseesimehe Aivar Koka sõnul näitavad valitsuse sammud, et koduomanike huvide eest ei seisa enam keegi. „Eluasemelaenu intresside maksuvabastuse kaotamine mõjutab ligi 140 000 inimest. Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioonilepingus on lubatud küll maksurahu, aga selle asemel näeme koduomanike maksukoormuse tõusu,“ ütles Kokk.

Kokk tõi näitena, et lisaks eluasemelaenu intresside maksuvabastuse kaotamisele on valitsus tulnud välja ka ettepanekuga tõsta maamaksu. „Maamaksu järsu tõusu ja eluasemelaenu intresside maksvabastuse kaotamisega saavad valusa löögi ennekõike noored pered ja koduomanikud. Eestis on laenuintressid juba täna kõrgemad kui Põhjamaades ning valitsuse sammud muudavad olukorra veelgi hullemaks,“ ütles Kokk.

Esmaspäevasel rahanduskomisjoni videoistungil (algusega kell 11:15) arutatakse tulumaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (402 SE). Eelnõuga plaanitakse kaotada eluasemelaenu intresside maksuvabastus. Muudatuste jõustumisel pole intresse enam võimalik maksustatavast tulust maha arvata 2023. aastast esitatavates deklaratsioonides 2022. aasta kohta.

Lisainfo:

Aivar Kokk
Riigikogu rahanduskomisjoni aseesimees
Tel. 5030954

Tagasiside