Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

15. juunil kiitis Riigikogu 62 poolthäälega (6 erapooletuid) heaks riiklikke peretoetusi muutva seaduse, millega tõstetakse lapsetoetust pere esimese ja teise lapse kohta 60 euroni kuus ning luuakse uus lasterikka pere toetus.

Kui praegu on lapsetoetust pere esimese ja teise lapse kohta 45 eurot kuus, siis 2019. aastaks tõuseb see 60 euroni. Seaduse järgi on alates 2016. aastast lapsetoetuse suurus 50 eurot, alates 2018. aastast 55 eurot ning alates 2019. aastast 60 eurot kuus. Lapsetoetuse suurus alates kolmandast lapsest peres ei muutu ning seda makstakse endiselt 100 eurot lapse kohta.

Samas kolme- ja enamalapselistele peredele luuakse uus peretoetus – lasterikka pere toetus. Kolme kuni kuut last kasvatavale perele on see 200 eurot, seitset ja enamat last kasvatavale perele 370 eurot. Senine seitsme ja enamalapselise pere vanema toetus eraldi liigina kaotatakse.

Riiklike peretoetuste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadust (38 SE) tutvustanud sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna sõnul aitab peretoetuste tõstmine parandada perede toimetulekut ja leevendada laste vaesust.

Peretoetuste arutelu sotsiaalkomisjonisRiigikogu sotsiaalkomisjon toetas 28. mai istungil (fotol) peretoetuste tõstmist ning otsustas vastava seaduseelnõu saata Riigikogu täiskokku esimesele lugemisele 3. juunil.

„Seaduse eesmärk on vähendada laste vaesust ja toetada peresid. Lasterikkad pered alates kolmandast lapsest on ühiskonnale olulised ning parema toetussüsteemiga riik julgustab peresid kolmandat ja enamat last saama,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk.

„On heameel, et peredel tekib kindlustunne läbi selle eelnõu. Riik toetab rohkem laste kasvatamist ja ka lasterikka pere toimetulek paraneb läbi uue lasterikka pere toetuse,“ ütles sotsiaalkomisjoni eelnõu ettekandja Helmen Kütt.

Graafik lastetoetuste tõusust lähiaastatel

Loe lisaks:

Tagasiside