Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Ajakirja põhiosa on pühendatud Eesti energiadebatile ja uurib, kust võiksime tulevikus elektrit saada.

Ajakirja fookusteemat käsitlevas paneeldiskussioonis arutlesid Fermi Energia OÜ juhatuse esimees Kalev Kallemets, energeetik Andres Noodla ning Eesti Panga vanemökonomist Kaspar Oja selle üle, kuidas tulevikus elektrienergiat toota ning mis võiks saada meie elektribörsist. Arutelu juhatas ajakirja peatoimetaja Mart Raudsaar.

RiTo fookusosas saab lugeda kahte esseed energeetika väljavaadetest. TalTechi vanemteadur Toomas Vaimanni analüüsib meie valikuvõimalusi ning Cambridge’i ülikooli kliimapoliitika uurimisgrupi juht Annela Anger-Kraavi küsib, mida oleks vaja kliimasõbralikule majandusele üleminekuks.

Statistikameti kommunikatsioonipartner Vahur Koorits kirjeldab, millised on Eesti elektrienergia tarbimismudelid. Eesti panga vanemökonomist Kaspa Oja uurib elektribörsi ja inflatsiooni omavahelisi seoseid.

Fermi Energia OÜ juhatuse esimees Kalev Kallemets uurib oma artiklis tuumaenergeetika kasutusvõimalusi ning TalTechi professor Alar Konist põlevkivienergeetika kasutusvõimalusi.

Samuti leiab enam kui 200-leheküljeliselt RiTo-st esimese osa Martin Õunapuu Sisekaitseakadeemias kaitstud magistritööst „Hiina Rahvavabariigi infomõjutustegevus ja selle mõju Eesti Vabariigi julgeolekule“ ning eelmise Läti presidendi Egils Levitsi kaks kõnet Läti parlamendi avaistungitelt 2020. ja 2022. aastast.

RiTo nr 47 tekstid ja joonised leiab tervikuna ajakirja veebilehel

Tagasiside