Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Toimetiste (RiTo) värske number pakub erinevaid vaatenurki riigireformile. Keskne uurimus pärineb Arenguseire Keskuselt, mis kirjeldab riigivalitsemise 2018. aasta raportist tulenevaid stsenaariume.

„Riigireform on vajalik, sest Eesti riik ei ole veel valmis. Kodaniku asjaajamine riigiga peaks olema lihtne ja toimuma ühes kohas, võimalikult vähese bürokraatiaga ning selleks peab olema võimalik kasutada e-riigi võimalusi,“ selgitab peatoimetaja Mart Raudsaar riigireformi olulisust.

Ettevõtja ja majandusekspert Raivo Vare kirjutas riigireformiteemalise essee. IX–XIII Riigikogu koosseisudesse kuulunud Andres Herkelilt on artikkel riigireformi põhialuste väljatöötamise probleemkomisjonist. Kokkuvõtva kommentaari nimetatud probleemkomisjoni töö kohta kirjutas politoloog Alar Kilp.

Fookusteemaga haakuvad veel Tartu Ülikooli riigiteaduste instituudi teaduri Mihkel Solvaku kaastöö e-teenustest ja e-valimistest, Idapartnerluskeskuse SA projektijuhi Aimar Altosaare artikkel ühiskonna sidususest ning ICON-S CEE nõukogu liikme Ero Liiviku ülevaade presidendi otsevalimistest.

Hiljuti toimunud Riigikogu valimistest kirjutas kokkuvõtte Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi õpetaja Rein Toomla. Riigikogu 100. aastapäeva puhul leiab ajakirjast artikli, mis tutvustab parlamendi juubeli puhuks kokku pandud e-raamatut. Rahvusraamatukogu koostatud teos koondab endas kõiki esimese Riigikogu liikmete elulugusid.

Ajakirja esitlus

Ajakirja uue numbri ilmumise puhul toimunud paneeldiskussioonis osalesidd ettevõtja ja majandusekspert Raivo Vare, Riigikontrolli audiitor Eva-Maria Asari ning Arenguseire Keskuse uuringute juht Meelis Kitsing. Arutelu juhtis RiTo peatoimetaja Mart Raudsaar.

Ajakirja on võimalik osta Tallinnas Parlamendi poest Toompeal ja Eesti Rahvusraamatukogust. Ajakirja saab tellida ka RiTo kodulehe vahendusel. 

Tagasiside