Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Toompea lossi kunstisaalis esitleti Riigikogu Toimetiste (RiTo) uut numbrit. Värske ajakirja keskmes on Eesti majandusareng.

Ajakirja uue numbri esitluse paneeldiskussioonis osalesid innovatsioonijuhtimise ja nõustamisettevõtte Finsight juht Indrek Tammeaid, Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov ja Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) rektor, akadeemik Jaak Aaviksoo. Paneeli juhtis RiTo peatoimetaja Mart Raudsaar.

Riigikogu Toimetiste 37. numbri esitlus, 5.06.2018

Uues RiTos kirjutab Sven Sakkov, et Eesti välispoliitikal saab olla vaid kaks suurt ja olulist teemat – riigi julgeolek ning ekspordi soodustamine.

RiTo uues numbris kirjutab TTÜ rektor, akadeemik Jaak Aaviksoo Eesti majanduse väljakutsetest. Seda teemat analüüsivad veel Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik ja Tartu Ülikooli (TÜ) sotsiaalvaldkonna dekaan, makroökonoomika professor Raul Eamets.

Eesti majanduse võimalikest arengumudelitest kirjutavad TÜ teadus- ja innovatsioonipoliitika professor Kadri Ukrainski, innovatsioonijuhtimise ja nõustamisettevõtte Finsight juht Indrek Tammeaid, TÜ avaliku sektori ökonoomika assistent Kadi Timpmann, Rektorite Nõukogu tegevsekretär Hanna Kanep ja TÜ rahvusvahelise ettevõtluse professor, akadeemik Urmas Varblane.

Arenguseire Keskus annab ülevaate ettevõtete investeerimismustritest ning ekspordist ja innovatsioonist Euroopa siirderiikides. Eesti Statistikaametilt on uurimused Eesti tööhõivest ning konkurentsivõime arengust.

Ajakirjast leiab veel artikli Eesti valimissüsteemi kujunemisest, selle iseärasustest ning võimalikest valimistulemustest. Samuti analüüsi Eesti teadlaskarjääri mudelist.

RiTo 37. numbri tekstid ja joonised on kättesaadavad ajakirja veebilehel. Kodulehelt saab lugeda ka kõiki varasemaid numbreid.

Ajakirja on võimalik osta Tallinnas Rahva Raamatu kauplustest ja veebipoest ning Parlamendi poest Toompeal. Tartus on RiTo müügil raamatupoes „Krisostomus“ ja selle  veebipoes. Ajakirja saab tellida ka RiTo kodulehe vahendusel.

Tagasiside