Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Toompea lossi kunstisaalis esitleti Riigikogu Toimetiste (RiTo) uut numbrit. Värske ajakirja keskmes on Eesti rahvastik. Uus number koondab endas Eesti rahvastiku olukorda ja väljavaateid uurinud teadlaste kirjutisi. Osa neist on valminud Riigikogu rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni poolt.

Ajakirja uue numbri paneeldiskussioonis osalesid rahvastikuteadlane, Tartu Ülikooli emeriitprofessor Ene Margit-Tiit, peaministri nõunik Egge Kulbok-Lattik ning Arenguseire Keskuse ekspert Johanna Vallistu. Paneeli juhtis RiTo peatoimetaja Mart Raudsaar.

Uus number koondab endas Eesti rahvastiku olukorda ja väljavaateid uurinud teadlaste kirjutisi. Osa neist on valminud Riigikogu rahvastikukriisi lahendamise probleemkomisjoni poolt RiTo uues numbris kirjutavad Tallinna Ülikooli (TLÜ) ühiskonnateaduste instituudi professor Allan Puur, Tartu Ülikooli (TÜ) sotsiaalvaldkonna dekaan, makroökonoomika professor Raul Eamets, SA Poliitikauuringute Keskuse Praxis töö- ja sotsiaalelu analüütik Magnus Piirits ning TLÜ ühiskonnateaduste instituudi Eesti demograafia keskuse vanemteadur Martin Klesment integreeritud rahvastiku- ja hõiveprognoosidest ning Eesti valikutest aastani 2100.

Rahvastiku vananemisega kohanemist käsitlevad TLÜ Eesti demograafia keskuse juht ja vanemteadur Luule Sakkeus, vanemteadur Lauri Leppik ning teadurid Liili Abuladze ja Tiina Tambaum. Emadusest kirjutab TLÜ kasvatusteaduse dotsent Tiiu Kuurme. Välismaal elavate eestlaste paremat kaasamist meie ühiskonda uurivad TLÜ riigiteooria professor Leif Kalev ja poliitikasotsioloogia dotsent Mari-Liis Jakobson. Tööturu tulevikusuundadest ja -stsenaariumitest aastaks 2035 kirjutas Arenguseire Keskuse ekspert Johanna Vallistu. Ajakirjast leiab veel artikli parlamendi rollist Eesti välispoliitikas enne Teist maailmasõda. Samuti kirjatöö teadusliku mõtteviisi tähtsusest.

Tuleval aastal tähistab Riigikogu 100. sünnipäeva. Parlamendi ajaloo teemal kirjutab Riigikogu esimees Eiki Nestor. Samuti saab ülevaate peagi ilmuvast parlamendi ajalooraamatust ja juubelile pühendatud rändnäitusest „Riigikogu 100“.

Ajakirja on võimalik osta Tallinnas Rahva Raamatu kauplustest ja veebipoest, Parlamendi poest Toompeal ning Eesti Rahvusraamatukogust. Ajakirja saab tellida ka RiTo kodulehe vahendusel.

Tagasiside