Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

24. veebruaril 2022 alustas Venemaa täiemahulist agressioonisõda Ukrainas, mis muutis maailma. Rahu, demokraatia ja reeglitepõhine maailmakord on pärast seda olnud suuremas ohus kui kunagi varem.

Agressioonisõda Ukrainas kestab, aga vabas maailmas ei tohi olla kohta sõjaväsimusele. Ukraina toetamine peab jätkuma senisest otsustavamalt. Selleks on vaja suuremat ühtsust nii Eesti sees kui ka liitlaste vahel. 2022. aastal võttis Riigikogu vastu viis avaldust Ukraina toetamiseks: tunnistas esimese parlamendina Venemaa tegevuse Ukraina rahva vastaseks genotsiidiks, kutsus üles kehtestama täiendavaid sanktsioone ja toetama Ukrainale Euroopa Liidu ametliku kandidaatriigi staatuse andmist, kuulutas Venemaa režiimi terroristlikuks ja mõistis hukka Ukraina territooriumi annekteerimise. Need sammud olid vajalikud, et rahvusvaheline kogukond jätkaks Venemaale surve avaldamist ja liitlased tegutseksid ka edaspidi ühtsena. Sõjaväsimusele ei tohi olla kohta ajal, kui käib võitlus demokraatia ja vabaduse eest. Rahvusvahelise kogukonna ühtsel tegutsemisel Ukrainat toetades on väga oluline roll selles, et Ukraina suudaks selle sõja võita.

Kuupäev Riigikogu avaldus
22.02.2023 Ukraina rahva toetuseks

18.10.2022 Ukraina territooriumi annekteerimise hukkamõistmisest ja Venemaa režiimi terroristlikuks kuulutamisest 

21.04.2022 Venemaa Föderatsiooni sõjakuritegudest ja genotsiidist Ukrainas

14.03.2022 Eesti Vabariigi Riigikogu pöördumine Euroopa Liidu ja NATO liikmesriikide ning teiste riikide parlamentide poole 

23.02.2022 Venemaa Föderatsiooni agressioonist Ukraina vastu

18.01.2022 Ukraina territoriaalse terviklikkuse toetuseks 

 

Tagasiside