Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Toimetiste (RiTo) värske number keskendub Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele. Artiklid räägivad eesistumise ajaloost, üritusega seotud ülesannetest ja võimalustest ning digivaldkonnast, mis on Eesti eesistumise üheks prioriteediks.

„Eesti kui eesistuja peamiseks tööks saab olema erinevate vaadete vahel konsensuse otsimine parimal võimalikul moel,“ kirjutab uues numbris Riigikogu esimees Eiki Nestor. Esimehe sõnul avardab eesistuja roll meie teadmisi Euroopa Liidu suurusest.

Eesistumise teemast lähtus ka uut numbrit tutvustav vestluspaneel, milles osalesid Euroopa Komisjoni Eesti esinduse poliitikaosakonna juhataja Paavo Palk, Riigikantselei Euroopa Liidu sekretariaadi nõunik Valdek Laur ja Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov. Paneeli juhtis RiTo peatoimetaja Mart Raudsaar.

Riigikogu Toimetised

RiTo uuest numbrist leiab Riigikogu fraktsioonide vestlusringi parlamentaarse kultuuri teemadel. Samuti Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi politoloogia lektori Tõnis Saartsi uurimuse „Sotsioloogiline käsitus ja erakonnakonkurentsi kujundavad tuumkonfliktid Eestis ja mujal Euroopas“. Lisaks Uppsala Ülikooli politoloogia osakonna dotsendi Katrin Uba analüüsi erinevatest protestiliikumistest Rootsi näitel, millele on lühemas lisaloos andnud Eesti konteksti Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi poliitikateooria professor Rein Ruutsoo.

Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov ja uuringute juht Meelis Kitsing annavad ülevaate äsja loodud keskusest ja selle plaanidest. Praxise tervisepoliitika programmijuht Ülla-Karin Nurmi poolt on artikkel Eesti tervisepoliitika tulemuslikkusest viimasel kümnendil. Tartu Ülikooli rektor Volli Kalm kirjutab teadusest. Riigikontrolli peakontrolör Airi Mikli analüüsib kohalike omavalitsuste andmekogusid.

Riigikogu Toimetised (RiTo) on parlamendi põhiseaduslikke ja ühiskondlikke ülesandeid mõtestav perioodiline ajakiri, mis ilmub kaks korda aastas – juunis ja detsembris. RiTo on ajakiri poliitikuile, teadlastele, kõrgkoolide õppejõududele ja üliõpilastele, õpetajatele ja gümnasistidele, ametnikele, äri- ja mittetulundusühingute liikmeile ning kõigile poliitikahuvilistele. RiTo missioon on edendada dialoogi teadlaste ja riigitegelaste vahel.

Ajakirja on võimalik osta Tallinnas Rahva Raamatu Pärnu mnt ja Viru keskuse poest, Eesti Keele Sihtasutuse kauplusest Ateena, Eesti Rahvusraamatukogust ja Parlamendi poest Toompeal. Tartus on RiTo müügil Rahva Raamatu Tasku keskuse poes ning Tartu Ülikooli raamatupoes. RiTo on saadaval ka Rahvusraamatukogu veebipoes.

Tagasiside