Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu tähistas 23. aprillil oma 103. sünnipäeva lahtiste uste päevaga. Toompea lossis toimusid ekskursioonid, külastada sai Pika Hermanni torni ja fraktsioonides kohtuda saadikutega. Kuna tänavu on raamatukogude aasta, olid meie koostööpartnerid Eesti Rahvusraamatukogu ja Tallinna Keskraamatukogu. Oma tegevusi tutvustas külalistele Kaitseliit.

1919. aasta 23. aprillil tuli Eestis kokku esimene rahva valitud esindus ehk Asutav Kogu, mis võttis vastu paljud meie riigile aluse pannud otsused. Seda päeva tähistame Riigikogu sünnipäevana. 2022. aasta lahtiste uste päeval külastas Riigikogu ligi 4000 külalist Eestist ja välismaalt. Huvilisi oli näiteks Ukrainast, Soomest, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Itaaliast, Hispaaniast, Suurbritanniast, Kanadast, Brasiiliast, Indiast ja Taist.

Vaata fotosid

Raamatukogude aasta puhul olid külas Eesti Rahvusraamatukogu ja Tallinna Keskraamatukogu. Oma tegevusi tutvustas Kaitseliit. Toimus mälumäng ja elanikkonnakaitseteemaline arutelu. Esinesid Tallinna Trompetiansambel, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased ning päeva lõpetas Kaitseliidu ansambli Mustad Kolonelid kontsert.

Kava

10.40       Tallinna Trompetiansambli tervituskontsert lossi rõdult

10.55        Riigikogu esimehe Jüri Ratase tervitus

11–16       Ekskursioonid lossis, pääs Pika Hermanni torni. Riigikogu liikmetest viivad ekskursioone läbi Jaak Juske, Raimond Kaljulaid, Eduard Odinets ja Anti Poolamets. Tuurid toimuvad eesti, vene ja inglise keeles.

11–16       Kohtumised Riigikogu liikmetega fraktsioonides

11–16       Tallinna Keskraamatukogu lugemispesa koomiksite ja virtuaalreaalsusega (kunstisaal)

11–16       Eesti Rahvusraamatukogu välkraamatukogu ja veebimängud (Riigikogu hoone vestibüül)

11–16       Kaitseliidu, Naiskodukaitse, kodutütarde ja noorkotkaste töötoad (loss ja lossi hoov)

12–13       Kohvikus arutlevad elanikkonnakaitse teemal Riigikogu liikmed Heiki Hepner, Raimond Kaljulaid, Henn Põlluaas, Mati Raidma ja Marko Šorin. Arutelu juhib Urmas Vaino.

13–14       Mälumäng koolide ja Riigikogu võistkondade vahel (Riigikogu konverentsisaal). Riigikogu võistkondadesse kuuluvad parlamendiliikmed Jaak Juske, Andrei Korobeinik, Eerik-Niiles Kross, Anti Poolamets ja Urmas Reinsalu.

13.30–14  Ukrainale – Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilaste kontsert (Valge saal)

15–16       Kaitseliidu ansambli Mustad Kolonelid kontsert lossi õuel

Avatud olid kohvik ja einelaud. Sõjamuuseum müüs tooteid Ukraina toetuseks ja Naiskodukaitse pakkus võimalust toetada sinilillekampaaniat „Anname au!“. Osales ka raamatukogubuss Katarina Jee.

Tagasiside