Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Alaline Komitee kohtus 27. mail Tallinnas. Komitee istung toimus Riigikogus, sest see on seotud Eesti Euroopa Nõukogu eesistumisega tänavu 18. maist kuni 22. novembrini.

Alalise komitee istungi avasid ENPA president Pedro Agramunt ja Riigikogu esimees Eiki Nestor. Seejärel oli kavas mõttevahetus Eesti välisministri Marina Kaljurannaga, kellest saab kuueks kuuks Euroopa Nõukogu Ministrite Komitee esimees. Arutelu keskendus Eesti prioriteetidele komitee juhtimise ajal, samuti teistele küsimustele assamblee ja ministrite komitee poliitilise dialoogi raames.

Alalise komitee liikmed kohtusid arvamuste vahetamiseks ka Euroopa Nõukogu korruptsioonivastase riikide ühenduse (GRECO) presidendi Marin Mrčela ning rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise meetmeid hindava ekspertkomitee (MONEYVAL) esimehe Daniel Thelesklafiga.

Seejärel arutati teisi päevakorrapunkte, mille kohta on infot ENPA veebilehel:

Alaline komitee koosneb ENPA presidendist ja asepresidentidest, fraktsioonide esimeestest, riikide delegatsioonide esimeestest ja komiteede esimeestest. Kokku kuulub sellesse umbes 60 parlamendisaadikut. Alaline komitee koguneb assamblee nimel täiskogu istungite vahelisel ajal.

Päevakorra projekt (PDF)

Eesti on Euroopa Nõukogu eesistujariik

Eesti on Euroopa Nõukogu liige alates 1993. aastast. Tänavu maist novembrini on Eesti Euroopa Nõukogu eesistujariik.

Eesti on valinud Euroopa Nõukogu eesistumise prioriteetideks laste õigused, soolise võrdõiguslikkuse ning inimõigused ja õigusriigi internetis.

Riigikogu delegatsiooni liikmed panustavad Eesti prioriteetide täitmisse sõnavõttudega Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) istungitel ja komiteedes Strasbourgis. Riigikogu ENPA delegatsiooni kuuluvad Marianne Mikko, Eerik-Niiles Kross, Mailis Reps, Andres Herkel, Raivo Aeg ja Jaak Madison.

Eesistujariigi parlamendina võõrustab Riigikogu 26. – 27. mail ENPA juhtkomitee ja büroo kohtumist ning alalise komitee istungit.

Marianne Mikko ja  Andres Herkel räägivad eesseisvatest plaanidest

Kontakt

Kati Varblane
631 6353, 516 9152
[email protected]

Tagasiside