Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti lipu päeva tähistatakse Eesti Üliõpilaste Seltsi sinimustvalge lipu õnnistamise aastapäeval. Esimene sinimustvalge lipp valmis 1884. aasta kevadel, 4. juunil õnnistati ja pühitseti see Otepää kiriklas. Tänavu möödub 139 aastat sinimustvalge lipu pühitsemisest.

Riigikogu esimees Lauri Hussar sõnas Eesti lipu 139. sünnipäeva pidulikul lipuheiskamisel Toompeal, et igaühe ülesanne on rahvuslipu väärtuseid edasi kanda. Eesti lipp meenutab Riigikogu esimehe sõnul igaühe vastutust ning vajadust üksteist hoida ja toetada.

„Meie lipp on olnud tunnistajaks meie rahva raskustele ja võitudele, meie püüdlustele ja saavutustele. See on rohkem kui lihtsalt kangas ja värv, see on meie uhkus ja sümbol, mis ühendab meid meie ajalooga,“ lausus esimees.

„Igaüks meist kannab vastutust selle eest, et meie riik ja ühiskond oleksid õiglased, avatud ja kaasavad,“ rääkis Hussar.

Riigilipu heiskamise tseremoonial ütles õnnistussõnad Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma. Tervituskõnega esines Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei.

Lipu heiskamist assisteerisid Tallinna Inglise Kolledži ja Jakob Hurda nimelise Põlva Rahvahariduse Seltsi esindajad, keda Riigikogu ja Eesti Lipu Selts tänasid piduliku kandelipu kinkimisega.

Kuberneri aeda olid üles rivistatud vahipataljoni, kaitseliidu, naiskodukaitse, noorkotkaste, kodutütarde, skautide, gaidide, koolide ning akadeemiliste ja isamaaliste ühenduste liputoimkonnad. Mängis Sõjaväeorkester ning laulsid Eesti Naislaulu Seltsi koorid.

Fotod

Pääs Pika Hermanni torni

Kell 11–17 on huvilistele avatud Pika Hermanni torn. Ladusama sissepääsu korraldamiseks jagatakse kohapeal tasuta pääsmeid, kuhu on märgitud torni pääsu kellaaeg. Ekskursioonid algavad igal täis- ja pooltunnil. Tornis on kitsas, mistõttu on gruppide suurus piiratud.

Kuberneri aias on lipusein, mille taustal saab pidupäevafotosid teha. Osta saab kohvi, karastusjooke ja jäätist.

Tagasiside