Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Aastal 2017 on Eesti esimest korda Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik. Eesistuja peamine ülesanne on Euroopa Liidu seadusloome suunamine ja institutsiooni enda poliitika kujundamine nõukogu otsustustasandite kaudu.

Eesti eesistumine Euroopa Liidu Nõukogus algab 1. juulil 2017.

Nõukogu tööd juhivad kokkulepitud graafiku alusel kuuekuuliste perioodide kaupa kõik liikmesriigid. Eesti eesistumine Euroopa Liidu Nõukogus algab 1. juulil 2017. Eesti võtab eesistuja rolli üle Maltalt ja annab edasi Bulgaariale. Bulgaaria on eesistujamaa 2018. aasta I poolaastal ja Austria sama aasta II poolaastal. Eesti, Bulgaaria ja Austria moodustavad ka eesistujariikide trio.

Eesistumisperioodil on suur vastutus kanda Vabariigi Valitsusel, kes juhib eesistumise ajal nõukogu tööd: juhatab koosolekuid, korraldab kohtumisi, pakub ja vahendab kompromisse, sõlmib kokkuleppeid jm.

Riigikogu panustab eesistumise protsessi ennekõike parlamentaarsete üritustega, kaasates nii liikmesriikide parlamente kui ka Euroopa Parlamenti, et toetada valitsuse läbirääkimistulemuse saavutamist nõukogus.

Riigikogu korraldada on Euroopa Liidu liikmesriikide parlamentide konverentsid, lisaks muud ametlikud kohtumised parlamentide esindajate vahel. Kõik konverentsid on avalikud ja neid saab jälgida otseülekandena Riigikogu veebilehe vahendusel.

Katainen näeb Eestil olulist rolli Euroopa Liidu tuleviku kujundamisel, 26.04.2017

Parlamentaarsed konverentsid

Juuli 2017 – COSAC-i esimeeste istung, kus kohtuvad liikmesriikide parlamentide EL-i asjade komisjonide esimehed.
September 2017 – Välis- ja julgeolekupoliitika konverents (CFSP/CSDP) on ühine liikmesriikide parlamentide välis- ja julgeolekupoliitikaga seotud komisjonide istung.
September 2017 – Parlamentidevaheline majanduskomisjonide esimeeste konverents „Euroopa transpordiühendused“.
Oktoober 2017 – EL-i stabiilsuse, majanduse koordineerimise ja juhtimise konverents (SECG), kus kohtuvad liikmesriikide parlamentide rahanduskomisjonid.
November 2017 – COSAC-i täiskogu istung, kus kohtuvad liikmesriikide parlamentide EL-i asjade komisjonide delegatsioonid.
Jaanuar 2018 – EL-i parlamentide peasekretäride istung.
Aprill 2018 – EL-i spiikrite konverents.

Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigid aastani 2020

Kontaktid

Siiri Sillajõe
Euroopa Liidu eesistumise parlamentaarse mõõtme koordinaator
Telefon: +372 631 6505
E-post: siiri.sillajoe@riigikogu.ee
Margit Muul
Euroopa Liidu eesistumise parlamentaarse mõõtme koordinaatori abi
Telefon: +372 604 8000
E-post: margit.muul@riigikogu.ee
Epp-Mare Kukemelk
Euroopa Liidu eesistumise parlamentaarse mõõtme kommunikatsioonikoordinaator
Telefon: +372 631 6356
E-post: epp-mare.kukemelk@riigikogu.ee

 

Alamlehed

Üles

Viimati muudetud: 27.04.2017

Tagasiside