Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Arenguseire Keskuse juurde moodustatud arenguseire nõukoja eesmärk on arenguseire sõltumatuse tagamine. Nõukoja peamisteks ülesanneteks on kinnitada arenguseire tegevuskava ning teostada järelevalvet selle täitmise üle.

 

Priit Rohumaa                   

Esimees

Priit Rohumaa on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli energeetika magistratuuri ning tal on Estonian Business School´i MBA. Rohumaa on töötanud juhatuse liikme ja juhatuse esimehena Viru Keemia Grupp ASis. Hetkel on ta Eesti Raudtee AS nõukogu esimees ja Tallinna Vesi AS nõukogu liige.
 

Jaak Aaviksoo                  

Jaak Aaviksoo lõpetas 1976. aastal cum laude Tartu Ülikooli teoreetilise füüsika erialal. Aastatel 1976–1992 oli ta noorem-, vanem- ja juhtteadur Teaduste Akadeemia Füüsika Instituudis, 1982. aastal kaitses ta samas füüsika-matemaatikakandidaadi (PhD) kraadi.

Aastatel 1981-1994 stažeeris ja töötas Aaviksoo külalisprofessorina Novosibirski Soojusfüüsika Instituudis, Max-Plancki Tahkiseuuringute Instituudis (Saksamaa), Osaka Ülikoolis (Jaapan), Pariisi Ülikoolis (Prantsusmaa). Alates aastast 1992 kuni tänaseni on Jaak Aaviksoo olnud Tartu Ülikooli optika ja spektroskoopia professor, aastatel 1992-1995 oli ta Tartu Ülikooli prorektor, aastatel 1996-1998 Eksperimentaalfüüsika ja Tehnoloogia Instituudi juhataja ning aastatel 1998-2007 Tartu Ülikooli rektor.
Akadeemik Jaak Aaviksoo on olnud kaks korda ametis Eesti haridusministrina ja korra kaitseministrina ning kuulunud kolme Riigikogu koosseisu. Aaviksoo oli TTÜ rektor aastatel 2015-2020.

 

Mait Palts                         

Mait Palts on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor alates aastast 2012, töötades alates 2002.a samas organisatsioonis nii juristi kui osakonna juhatajana ja nõustades sadu ettevõtjaid nende õigusalastes küsimustes. Kaubanduskoda on Eesti suurim ja vanim ettevõtlusorganisatsioon, kuhu kuulub ligemale 3200 aktiivselt tegutsevat äriühingut kõikidelt tegevusaladelt ning alustades ühemeheettevõtetest kuni rahvusvaheliste kontsernideni. Kaubanduskoja juhina on Mait Paltsil aastatepikkune kogemus ettevõtjatega suhtlemisel ning ta omab laialdast ülevaadet probleemidest, mis meie ettevõtjatele kõige enam peavalu valmistavad. Mait Palts on osalenud arvukate eelnõude ja strateegiadokumentide koostamise ja analüüsimise juures ning avaldanud õigusalaseid kommentaare ja osalenud õigusalaste käsiraamatute koostamisel.
Mait Palts on Eesti Standardikeskuse juhatuse esimees, SA Kutsekoda nõukogu esimees, Eesti Intellektuaalomandi ja Tehnoloogiasiirde Keskuse juhatuse liige ning Riigikaitse Edendamise SA juhataja.
 
Foto: Reti Kokk

Tarmo Soomere                

Tarmo Soomere on lõpetanud Moskva Riikliku Ülikooli matemaatikuna, omandanud kaks doktorikraadi ning veetnud õppides ja mereteadlasena ligi 15 aastat erinevates välisriikides. Tallinna Tehnikaülikooli rannikutehnika professor, küberneetika instituudi juhtivteadur. Eesti Teaduste Akadeemia president (2014). Teadustöös fokuseerub Läänemere lainete ja randade vastasmõju analüüsile kliimamuutuste kontekstis. Kahekordne riigi teaduspreemia laureaat. Postimehe aasta inimene 2005. a jaanuaritormi ulatuse ja ohtlikkuse lahtimõtestamise eest. Valgetähe III klassi teenetemärk 2014 Eesti rannikuteaduse maailmatasemele vedamise eest.
 Jaan Pillesaar

Jaan Pillesaar                      

Jaan Pillesaar on Eesti ettevõtja. Ta on IT-ettevõtte Helmes juht ja Teenusmajanduse koja juhatuse esimees.

 

Üles

Viimati muudetud: 16.06.2020

Tagasiside