Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Pikalt on Eesti silma paistnud kui suure soolise palgalõhega riik. Kuidas on lood aga rikkuse jaotumisega ühiskonnas?

 
Kas teadsite, et

  • keskmiselt on Eestis meestel 45% enam varasid kui naistel ning see erinevus tuleneb suurest varade ebavõrdsusest kõige rikkamate meeste ja naiste seas;
  • perede hulgas, mille moodustavad abi- või kooselus paarid (kas koos lastega või ilma), on varade lõhe suurem ning 
  • mehed omavad rohkem riskantsemaid finantsvarasid (aktsiaid ja võlakirju) ja naised eelistavad hoida oma sääste pangahoiusel.

Teemaõhtul tutvustatakse uuringut, kus hinnati, kui suured on meeste ja naiste vahelised erinevused rikkuses ning lahatakse, mis neid erinevusi põhjustab. Uuring on osa laiemast uurimisprojektist ”Income, wealth and gender: study and practical web tool for understanding gender pay and pension gaps in Estonia − the country with biggest gender pay gap in EU — InWeGe”. Projektis osalevad Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku kantselei, Tartu Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool.

Teemaõhtul teeb ettekande Tallinna Tehnikaülikooli majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi kaasatud professor Tairi Rõõm ning uuringu tulemusi peegeldab ning kommenteerib tervise- ja tööminister Riina Sikkut. Diskussiooni modereerib Arenguseire Keskuse ekspert Mari Rell.

Teemaõhtu toimub 16. aprillil kell 15.00−16.30 Arenguseire Keskuses (Toompea 1, Komandandi maja, uksekell nr 3). Palun andke oma osalemisest teada hiljemalt 12. aprilliks kirjutades ask@riigikogu.ee.

Tagasiside