Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Muudame üheskoos teadmised parimateks otsusteks! Eesti ei ole teaduspõhine riik, ütles kolm aastat tagasi tollane haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi. Eesti peab saama teaduspõhiseks riigiks, arvavad Teaduste Akadeemia ja Arenguseire Keskus.

Et see nõnda läheks, on tarvis õppida küsima õigeid küsimusi ja rääkida keeles, millest kõik ühtmoodi aru saavad. Püüame koos tippteadlaste ja tegevpoliitikutega ühiselt aru saada, kuidas ja millises formaadis jõuaks teadlaste nõu kõige paremini nendeni, kes peavad tegema otsuseid, mis sageli mõjutavad meie kõigi elu paljude aastate vältel.

Räägime suud puhtaks, mida ja kuidas ei tohiks nõuandmisel kunagi teha ning kuidas hoida üksteisest lahus nõuandmine, lobitöö, kriitika ja protestimine. Teame, et oluline pole mitte see, mida räägime, vaid see, mida teine kuuleb. Seetõttu kuulame tippspetsialistide soovitusi selle kohta, kuidas levivad ja mil moel interpreteerivad meie vestluspartnerid keerukaid ja vastuolulisi signaale. Paneme tähele tipp-poliitikute arvamusi, millist tüüpi nõu nad on saanud kasutada.

Harjutame esitluskunsti ja seda, kuidas keerukaid teadustulemusi teiste valdkondade esindajatele lühidalt ja atraktiivselt esitleda. Korjame arutlustest üles parimad mõtted, mida rakendada Eestis teadusnõustamise süsteemi arendamiseks.

Oma teadmisi ja kogemusi jagavad teiste seas mitmekordne minister Marko Pomerants, Euroopa komisjoni teadusuuringute ühiskeskuse asedirektor Maive Rute, Helsingi ülikooli kantsler emeritus Kari Raivio, Tartu ülikooli prorektor Kristjan Vassil ning tippteadlased Euroopa Liidu tulevikutehnoloogiate võrgustikust FuturICT2.0. Sõnastamisoskuste ja esinemiskunsti saladusi avavad laupäevastes töötubades Urmas Vaino, Kaspar Kaljas ja Indrek Simm.

Vaata otseülekannet Eesti Teaduste Akadeemia kodulehelt!

Seminar-töötoa „Teaduselt parlamendile“ korraldavad 31.01–02.02.2019 Eesti Teaduste Akadeemia ja Arenguseire Keskus koostöös Euroopa komisjoni teadusuuringute ühiskeskusega. 

 

Tagasiside