Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Ootame huvilisi osalema 31.01.–02.02.2019 Eesti Teaduste Akadeemias (Kohtu tn 6 Toompeal) toimuvas rahvusvahelises seminar-töötoas "Teaduselt parlamendile".

Püüame ühiselt aru saada, millisel moel ja formaadis võiks teadlaste nõu kõige paremini jõuda nendeni, kes peavad piiratud faktilise pagasi ja tugeva ajalise surve all tegema otsuseid, mis mõjutavad meie kõigi elu võib-olla veel paljude aastate vältel. 

Räägime suud puhtaks, mida ja kuidas ei tohiks nõuandmisel mitte kunagi teha ning kuidas hoida üksteisest lahus nõuandmine, lobitöö ja kriitika ja protestimine. Kuulame tippspetsialistide soovitusi selle kohta, kuidas levivad ja mil moel interpreteerivad tegelikult meie vestluspartnerid keerukaid ja vastuolulisi signaale. 

Paneme tähele tipp-poliitikute arvamusi, millist tüüpi nõu nad on saanud kasutada. Harjutame esitluskunsti ja seda, kuidas oma teadustulemusi ja mõtteid teiste valdkondade esindajatele lühidalt ja atraktiivselt esitleda. Korjame arutlustest üles parimad mõtted, mida rakendada Eestis teadusnõustamise süsteemi arendamiseks.

Programmiga saab tutvuda siin. Ürituse töökeel on valdavalt inglise keel. 

Osalemine on tasuta, kuid tingimata on vajalik registreerida e-kirjaga aadressil: sekretar@akadeemia.ee või tel +372 644 2129 hiljemalt 21. jaanuaril 2019. Väljastpoolt Tallinna tulevate registreeritud osalejate ööbimiskulud katab Euroopa komisjoni teadusuuringute ühiskeskus.

Eesti Teaduste Akadeemia korraldab seminari koostöös Arenguseire Keskusega ning Euroopa komisjoni teadusuuringute ühiskeskuse (European Commission Joint Research Centre, JRC) algatuse “Science meets Parliaments. Science meets Regions” raames ja toetusel.

Tagasiside