Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Arenguseire Keskuse kogumikus “Pikksilm” ilmus uus artikkel "Taastuvenergia mõju tootmisele ja tarbimisele", mille autoriks on Eesti Energia elektriturgude strateeg Olavi Miller.

Elektritootmine taastuvenergiaga muudab tarbimisharjumusi. Kui seni on elektritootmine olnud paindlik ja tarbimine jäik, siis tulevikus on tootmine jäik ning tarbimine peab kohanema ja muutuma paindlikuks, kirjutab Olavi Miller.

Nii Euroopas kui ka Eestis on tarbijad harjunud tarbima elektrienergiat nii, nagu parasjagu kõige mugavam tundub. Selline tarbimine on võimalik olnud, kuna elektritootmine on seni olnud väga paindlik, sest elektrit on toodetud Euroopas kivisöest ja Eestis põlevkivist ning tootmisvõimsust on olnud võimalik planeerida ja reguleerida vastavalt tarbimiskoormusele.

Artiklis “Taastuvenergia mõju tootmisele ja tarbimisele” analüüsib autor, millist mõju avaldab taastuvenergia kasutuselevõtt elektritootmisele ja ka tarbijakäitumisele.

Arenguseire Keskuse kogumik “Pikksilm” võtab kokku olulised tulevikuarengud maailmas ja analüüsib, mida need Eesti jaoks tähendavad. Artiklite autoriteks on Eesti tunnustatud eksperdid. “Pikksilma” artiklitega saab tutvuda meie kodulehel siin: https://www.riigikogu.ee/arenguseire/publikatsioonid 

Head lugemist!

Tagasiside