Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Arenguseire Keskuse kogumikus “Pikksilm” ilmus uus artikkel "ICO – mis see on ja mis saab edasi?", mille autoriteks on NJORD Advokaadibüroo partner Anne Veerpalu, Ellex Raidla Advokaadibüroo vandeadvokaat Antti Perli ja kapitalituru ekspert Marek Pajussaar.

Eesti riik seisab praegu ICO-de ehk krüptovara avalike pakkumiste (Initial Coin Offering) arengut pealt vaadates teelahkmel ja mida kauem ta seda teeb, seda rohkem võimalusi mööda tuhiseb. Arvestades Brexiti lainetust, Euroopa Liidu väiksust ning liikmesriikide kultuurilistest ja keelelistest erinevustest tulenevaid takistusi, on mitmed Euroopa riigid võtnud endale eesmärgiks jõuda finantstehnoloogia regulatsioonidega püünele. Samas on kõik jurisdiktsioonid täna silmitsi reaalsusega, kus oleks vaja hinnata, kas olemasolevast regulatsioonist piisab või on vaja norme edasi arendada.

Mis on Eesti valik – kas oodata Euroopa Liidu algatust, startida teiste liikmesriikide eeskujul ja kannul või püüda ka esirinnas olla, meelitades Eestisse äritegevust, ettevõtjaid ja maksuraha?

Essees “ICO – mis see on ja mis saab edasi?” analüüsivad autorid kehtiva regulatsiooni kohaldamise väljakutseid ning heidavad pilgu Eesti tulevikualternatiividele.

Arenguseire Keskuse kogumik “Pikksilm” võtab kokku olulised tulevikuarengud maailmas ja analüüsib, mida need Eesti jaoks tähendavad. Artiklite autoriteks on Eesti tunnustatud eksperdid. “Pikksilma” artiklitega saab tutvuda meie kodulehel siin: https://www.riigikogu.ee/arenguseire/publikatsioonid

Head lugemist!

Tagasiside