Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Arenguseire Keskuse kogumikus “Pikksilm” on avaldatud intervjuu Sotsiaalministeeriumi asekantsleri Kalle Killariga, kus ta selgitab andmete kasutamise võimalusi ning tutvustab lähemalt DigInEst projekti.

DigInEst’i projekt on ellu kutsutud selleks, et Eestil tekiks võimalus panna olemasolevad andmed meie kasuks tööle ja kontrollida seejuures paremini, kuidas neid töödeldakse ja kasutatakse. 

Lihtsustatult öeldes on DigInEst’i eesmärk soodustada Eestis uute tervishoiutoodete ja teenuste teket, mille tulemusena suurendame tervishoiu ning TA rahastust läbi kasvavate välisinvesteeringute ning loodavate toodete ja teenuste ekspordi. Eesmärgi saavutamiseks saab DigInEst’ist kompetentsikeskus, mis omab teavet, millised ja missuguse kvaliteediga andmed on Eesti riigis üldse olemas ning kuidas neid uute teenuste ja toodete loomisel kasutada. Kompetentsikeskusel oleks ka andmete töötlemiseks vajalikud teadmised ja oskused, nii et igasugune andmete kasutamine on hästi juhitud ja kontrollitud.

Pikksilma intervjuus “Mis saab Eesti riigis kogutavatest andmetest?” vastab küsimustele Sotsiaalministeeriumi e-teenuste ja innovatsiooni asekantsler Kalle Killar.

Arenguseire Keskuse kogumik “Pikksilm” võtab kokku olulised tulevikuarengud maailmas ja analüüsib, mida need Eesti jaoks tähendavad. Ilmunud artiklitega saab tutvuda meie kodulehel siin:
https://www.riigikogu.ee/arenguseire/publikatsioonid/

Head lugemist!

Tagasiside