Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Arenguseire Keskus korraldab 11. aprillil tööturu-muutustele keskenduva konverentsi „Muutuv töö ja muutuv tööturg. Otsustuskohad poliitikakujundusesˮ. Konverentsil otsitakse tööturul tärkavaid trende nii Eestis kui ka maailmas ning arutatakse, mida need poliitikakujunduse jaoks tähendavad.

Paolo Falco (OECD) käsitleb oma ettekandes tehnoloogia arengu ja globaliseerumise mõju tööturule. Jens Riis Andersen (McKinsey) esitleb McKinsey uuringut „Shaping the future of work in Europe’s digital frontrunnersˮ, mis uurib töökohtade arvu ja kvaliteeti digitaliseerumise erinevate stsenaariumide korral Eestis.

Arenguseire Keskuse tellitud uuringute põhjal räägivad Kaire Holts (Hertfordshire’i ülikool) ja Ave Lauren (Euroopa rändevõrgustik) virtuaaltööst ja töörändest ning Märt Masso (Praxis) ja Janno Järve (CentAr) analüüsivad riikide võimalusi tagada tööturu muutumise taustal oma elanikele sotsiaalkaitse.

Ettekannetele järgnevas paneeldiskussioonis arutavad Johanna Vallistu (Arenguseire Keskus), Thea Treier (Sotsiaalministeerium), Kristjan Vanaselja (GoWorkaBit) ja Kalle Palling (Riigikogu) millele peaks tähelepanu pöörama, et tööturu kiire arengu taustal oleksid rahul nii töötajad, ettevõtjad kui ka riik. 

Konverents toimub Õiguskantsleri Kantselei hoones aadressil Kohtu tn 8, Tallinn (sissepääs sisehoovi peauksest) kell 8.4515.00. Töökeelteks on nii inglise kui ka eesti keel. 

Programm ja registreerimine

 

 

Tagasiside