Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu konverentsisaalis toimub täna Arenguseire Keskuse konverents, „Teistmoodi tulevik“, kus tutvustatakse uurimistöid, mis on tehtud Arenguseire Keskuse kolme uurimissuuna – tootlikkus, (e-)valitsemine ja tööturg – raames.

Konverentsil tutvustatakse esmakordselt Arenguseire Keskuse Eesti (e-)valitsemise uuringu lõpptulemusi ning riigivalitsemise ja e-riigi tuleviku stsenaariume.

Arenguseire Keskuse uuringute juht Meelis Kitsing sõnas, et riigireformi debatt on Eestis vähese mitmekesisusega. „See on kaasa toonud ühiskondliku arvamuse suure polariseerumise ning raskused kompromisside leidmisel. Tihti keskendub debatt piiratud tähtsusega teemadele nagu näiteks, kui suur peab olema Riigikogu liikmete arv või kas presidenti tuleks valida otse. Need küsimused ei ole fundamentaalse tähtsusega kindlustamaks, et riigivalitsemine oleks kaasav, tõhus ja väliskeskkonnas toimuvate muutuste suhtes kohanemisvõimeline,“ sõnas Kitsing.

Arenguseire Keskus pakub välja viis riigivalitsemise ja e-riigi stsenaariumit, et avardada avalikku debatti ja tuvastada olulisi otsustuskohti Eesti riigi tuleviku suunamiseks. Stsenaariumide abil on võimalik tuua välja erinevate valikute plussid ja miinused ning keskenduda peamistele dilemmadele.

Konverentsi päevakava: https://www.riigikogu.ee/arenguseire-keskuse-konverents-teistmoodi-tulevik/ 

Faktileht „Riigivalitsemise ja e-riigi stsenaariumid“.

Konverentsi otseülekanne: https://www.riigikogu.ee/live/2/et

Tagasiside