Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Naisteühenduse koosolekul olid peateemadeks kasupered ja vanemliku hoolitsuseta laste olukord Eestis.

Naisteühendusega kohtus Haiba Lastekodu sõprade klubi asutaja ning MTÜ Oma Pere juhatuse liige Jane Snaith, kes kasvatab oma peres kahte teismelist kasulast ning on igapäevaselt seotud asendusperedega. Kasuperede muresid ja rõõme tutvustas ta ka parlamendi naisliikmetele.
 
Kohtumisel räägiti maavalitsuste rollist, kohalike omavalitsuste ja lastekodude finantseerimisega seonduvast ning vanemateta kasvanud laste tuleviku kindlustamisest peale täisealiseks saamist. Riigikogu naisteühenduse liikmed avaldasid arvamust, et riigile ja ühiskonnale on väga oluline kasvatada saatuse tahtel vanemliku hooleta jäänud lastest sellised inimesed ja kodanikud, kes on suutelised iseseisvalt eluga toime tulema ning oma järglasi elutervelt kasvatama. Lihaste vanemateta jäänud lastele on parim kasvukeskkond perekond. Nii ühiskonna väärtushinnangud kui ka seadusandlus peavad igati toetama kasuperede tegevust.
 
Riigikogu aseesimees Laine Randjärv, kes on Riigikogu naisteühenduse kokkukutsuja ja eesistuja, rõhutas vajadust kaardistada seadusandluse kitsaskohad, mis kasuperede tegevust piiravad, ja teha ettepanekud nende likvideerimiseks. „On päris mitu  riiklikku dokumenti, mis nimetavad prioriteediks laste huvidest lähtumist, kuid reaalses elus kohtavad kasupered vahel ka tõkkeid, mis neid piiravad. Soovime võimalikult kiiresti  välja selgitada, milliseid seadusemuudatusi vajaksime, et esitada täpsed ettepanekud Riigikogu sotsiaalkomisjonile arutamiseks,“ ütles kohtumise tulemusi kokkuvõttes Randjärv.
 
Riigikogu naisteühendus, kuhu kuuluvad kõik Riigikogu kakskümmend naisliiget, moodustati 29. septembril. Naisteühendus valis oma esimeseks eesistujaks Riigikogu aseesimehe Laine Randjärve ning asejuhiks Mailis Repsi.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside