Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Rumeenias Bukarestis lõppenud konverentsil „Parlamendiliikmed inimkaubanduse vastases võitluses“ tehti kokkuvõtted kaks aastat väldanud projekti eesmärkidest ja tulemustest ning rahvusparlamentide tegevusest inimkaubanduse vastases võitluses. Käsitleti ka parlamendiliikmete vastutust järelevalve korraldamisel valitsusasutuste tegevuse üle. 

Riigikogu liikme Kalle Laaneti sõnul osales nimetatud projektis PATH üle 100 parlamendiliikme 21 riigist. Riigikogus loodi nende probleemidega tegelemiseks Inimkaubanduse ja vägivalla vastane saadikurühm käesoleva aasta veebruaris. 

Saadikurühma liige Laanet märkis, et PATH projekti eesmärk oli stimuleerida koostööd erinevate riikide parlamentide vahel ja selle kaudu aktiveerida rahvusparlamentide tegevust antud valdkonnas. 

„Täna ei saa vaadata inimkaubandust ainult prostitutsiooni vahendamise seisukohast, vaid tegemist on ka laste seksuaalse ärakasutamisega, täiskasvanute ja laste orjastamisega, mis erinevatest elatustasemetest tulenevalt on süvenev probleem Euroopas,“ selgitas Laanet. 

Ta lisas, et kui kaks aastat toimus Suurbritannia Human Traffiking Foundationi poolt Antony Steeni eestvedamisel üle Euroopa vastav ulatuslik aktsioon, siis Eesti positsioon on minna üle konkreetsemale regionaalsele koostööle, näiteks Balti riikide või koguni koos Põhjamaadega. Laanet tõi näite tulemuslikust koostööst Balti riikide vahel (Baltic Task Force). 

Laaneti sõnul on oluline luua riigisisese raportööri ametikoht, et koguda siseriiklikku informatsiooni ja koordineerida rahvusvahelist koostööd antud valdkonnas. Ta pidas tähtsaks just Riigikogu liikmete tähelepanu suunamist mainitud probleemidele, et luua seadusandlikud eeldused inimkaubanduse vähendamiseks ja organiseeritud kurjategijate ulatuslikumaks kohtu ette viimiseks. 

Bukaresti konverentsil osales veel Riigikogu liige Deniss Boroditš

Lisainfo: Kalle Laanet, 5328563 

Riigikogu pressitalitus 

 

 

Tagasiside