Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu infotunnis vastas peaminister Taavi Rõivas Kadri Simsoni esitatud küsimusele Riigikontrolli aruande ja Margus Tsahkna esitatud küsimusele inimeste kaasamise kohta.
 

Simson soovis teada vastse Riigikontrolli aruande põhjal, millised on peaministri meelest kolm aktuaalsemat aruandest välja koorunud probleemi, millega tegelemine peaks olema valitsuse prioriteet. 

Rõivase sõnul on sotsiaalkindlustuse jätkusuutlikkus üks probleem, mida Riigikontroll on tõstatanud. „Nad ütlevad tegelikult ju üsna otsesõnu välja, et Eesti vajab töövõimereformi, Eesti vajab ka pensionisüsteemi edasiarengut, selleks, et tagada pensionisüsteemi jätkusuutlikkus,“ selgitas Rõivas.

Peaminister ootab läbimurret töövõimereformi läbiviimisel, mis on praegu parlamendi menetluses. „Riigikontroll ütleb, et selliselt me jätkata ei saa. Ma olen sellega igal juhul nõus. Riigikontroll kindlasti ootab läbimurret ka selles, et Euroopa Liidu raha võimalikult kiiresti kasutusele võttes me astume järgmise arengusammu ja viime näiteks omavalitsuste osutatavad teenused uuele tasemele,“ ütles Rõivas. Ta nentis, et seda läbimurret ei ole veel toimunud, aga oleme selle läbimurde poole teel. „Olen veendunud, et järgmise nelja kuu jooksul õnnestub meil väga pikk samm edasi astuda,“ märkis Rõivas. 

Sotsiaalkaitseminister Helmen Kütt ütles, vastates Andrus Saare esitatud küsimusele töövõimereformi kohta, et tööreformiga seotud probleemide arutluste tulemusel on asjaomaste organisatsioonide ettepanekutel võetud arvesse rida olulisi muudatusettepanekuid. „Sisse viidud 18 muudatusettepanekut. Need on võetud arvesse just nimelt sihtgruppide ehk nende inimeste ja organisatsioonide ettepanekute alusel,“ ütles Kütt. Ta lisas, et sotsiaalhoolekande seaduse ja tööturutoetuste ja -teenuste seaduse eelnõusse on hetkel sisse viidud juba 8 muudatust ja neid tuleb veel. Küti meelest on väga õige, et homme tuleb teema Riigikogus arutusele riiklikult tähtsa küsimusena. Kütt usub, et homme annavad ettekanded, mida esitavad erivajadustega inimeste organisatsioonide esindajad ja huvigruppide esindajad vastused nende murekohtadele. 

Tervise- ja tööminister Urmas Kruuse vastas Marika Tuus-Lauli esitatud küsimusele kaasamise kohta. Kruuse kinnitas, et ringsõitudel Eesti erinevais paigus on erivajadustega inimesed pidanud vajalikuks töövõimereformi läbiviimist, et parandada nende majanduslikku olukorda luues selleks võimalused. „Me oleme saanud poole aastaga pidada väga palju diskussioone puuetega inimeste organisatsioonidega. Selle kasu on juba ka nendes eelnõudes, mis on parlamendi menetluses,“ ütles Kruuse. 

Infotunni stenogramm: https://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcommand=stenogramm&date=1415185064 

Riigikogu pressiteenistus

 

 

Tagasiside