Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, keskkonnaminister Jaanus Tamkivi ning kaitseminister Jaak Aaviksoo.

Riigikogu liige Mark Soosaar uuris peaministrilt valitsuse tegevuse kohta seoses raskete ilmastikuoludega ning 600 inimese lumevangi jäämisega.
Ansip selgitas, et seadusest tulenevalt on riigi põhi- ja tugimaanteede hoiu tagamine majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi elutähtis teenus. „Maanteeamet on see, kes peab tagama põhimaanteede läbitavuse ja kuna tegemist on elutähtsa teenusega, siis peab see teenus olema tagatud pidevalt, igal ajahetkel. Kui tekib mingisugune takistus, siis Maanteeameti kohustus on sellest Eesti rahvast teavitada viivitamatult, aga seda paraku ei tehtud,”  tunnistas Ansip, lisades, et Maanteeamet ilmselgelt hindas oma võimalusi üle. Peaminister pidas vajalikuks tänada neid inimesi, kes üksteist selles õnnetuses aitasid, aga ka Päästeametit, kes korraldas päästetöid hädaolukorras ja tegi seda peaministri hinnangul hästi. Ansip jätkas, et esimene asi, mida me kindlasti peame sellest hädaolukorrast õppima, on see, et olukorda ja oma võimeid tuleb adekvaatselt hinnata ning kui siis selgub, et olukord väljub kontrolli alt, tuleb viivitamatult üldsust informeerida. Samuti peab viivitamatult rakendama vajalikke tegevusi selleks, et hädaolukorda lahendada. Ansip kahteses, et kõne all oleva juhtumi korral ei informeeritud õigel ajal ei Päästeametit ega üldsust, mis võimaldas ummikul kasvada 8 kilomeetri pikkuseks. „See olukorra ebaadekvaatne hindamine ning asutuste, institutsioonide ja ka üldsuse ilmajätmine vajalikust informatsioonist oli kindlasti väga suur viga ja seda viga ei tohiks enam mitte kunagi korrata,” rõhutas peaminister. Ansip tunnustas olukorra lahendamisel veel kaitseministri, Kaitseliidu ja kaitseväe operatiivset tegevust.
Valitsusjuht teatas, et andis hommikul rahandusministrile korralduse töötada välja eelnõu vahendite eraldamiseks nii päästetööde korraldamiseks kui ka kohalike omavalitsuste abistamiseks. „15 miljonit täiendavat raha kohalikele omavalitsustele lumekoristustöödeks on väga suur summa. Käesoleva aasta esimeses kvartalis olid samuti erakorralised lumeolud ja omavalitsused kulutasid ühes kuus tavapärasest 13 miljonit krooni tänavate puhastamiseks rohkem kui vähese lumega aastatel. Praegu anname ühes kuus 15 miljonit krooni omavalitsustele lisaks ja see on märkimisväärne abi,” sõnas Ansip.
 
Keskkonnaminister vastas Rein Ratase küsimusele keskkonna järelevalve kohta ning Mart Jüssi küsimusele keskkonnahariduse kohta.
 
Kaitseminister vastas Toivo Tootseni küsimusele kaitseväe varustuse kohta.
 
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside