Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts vastas Riigikogu liikme Heimar Lengi 6. mail esitatud arupärimisele postkontorite sulgemise kohta maapiirkondades (nr 62). Minister selgitas, et kõikjal Euroopa Liidu liikmesriikides on postiettevõtted äriettevõtted. 1. jaanuarist 2009 avaneb postiturg kõikide teenuste osas. „Lähipäevadel peame esitama valitsusele vastava seaduse eelnõu, mis toetab postituru avamist ka Eestis,“ ütles Parts. Minister märkis, et universaalne postiteenus ei ole kasumlik. „Ükski seadus ega määrus ei näe ette, et postiteenuse kättesaadavus seatakse sõltuvusse postkontorist ja tema lahtiolekuajast. Lihtsalt avatud postkontor ei tähenda veel postiteenust. Ettevõtte seisukohast tuleb tõenäoliselt kaaluda kõiki asjaolusid. Suure tõenäosusega selliselt see võrk jääb kahjumlikuks,“ ütles Parts. „Aga see ei tähenda, et neid postiteenuseid ei peaks osutama,“ selgitas minister. „Meil ei ole ju vaja hoida üleval postkontoreid, mille toimingute arv on sedavõrd väike. Uskuge mind, Eesti Post ei pane kinni ühtegi letiteeninduspunkti, kus inimesed on järjekorras ukse taga hommikust õhtuni ja tahavad postiteenuseid saada!“ kinnitas Parts. „Me vaatame elanike arvu, elanike tihedust, me vaatame, kuhu on arenenud motokanne jne, jne. Nii et Eesti Posti juhtkond, ma usun, teeb neid otsuseid individuaalselt, iga postkontori seniseid majandusnäitajaid ja kohapealset vajadust arvestades,“ märkis majandus- ja kommunikatsiooniminister. 

Rahandusminister Ivari Padar vastas Riigikogu liikme Taavi Rõivase 21. aprillil  esitatud arupärimisele Tallinna eelarve tasakaalu kohta (nr 57). Minister ütles, et Tallinna laenukoormus ei ole ületanud seadusaktides lubatud 60 %-list eelarvemahu piiri. Padar selgitas üldist olukorda ja rõhutas, et  säästueelarve tegemise üks oluline põhjus valitsussektori tasakaalu seisukohalt on kindlasti kohalike omavalitsuste kulutused. „Me oleme seal suurusjärgus 800 miljoni kroonise omavalitsuste miinusega arvestanud. Näiteks kohalikest omavalitsustest võib tulla ligi miljard krooni tasakaalu muutvaid numbreid selle aasta jooksul veel juurde. On selge, et kohalike omavalitsuste finantspoliitikal on eelarve tasakaalu seisukohast õige oluline roll,“ märkis rahandusminister.           

Sotsiaalminister Maret Maripuu vastas Riigikogu liikmete Mailis Repsi, Ain Seppiku, Olga Sõtniku ja Jaak Aabi 23. aprillil esitatud arupärimisele lasteaiakohtade vähesuse kohta (nr 60).           

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas vastas Riigikogu liikmete Mailis Repsi, Ain Seppiku, Olga Sõtniku ja Jaak Aabi 23. aprillil esitatud arupärimisele pikapäevakoolide kohta (nr 59) ja Riigikogu liikme Aadu Musta 6. mail esitatud arupärimisele üliõpilaste ühiselamute renoveerimise võimaluste kohta (nr 63).             

Keskkonnaminister Jaanus Tamkivi vastas neljale arupärimisele. Need olid Riigikogu liikmete Arvo Sarapuu, Rein Ratase, Tiit Kuusmiku, Jaak Aabi ja Valeri Korbi 5. mail esitatud arupärimine keskkonna ja GMO-de kohta (nr 61); Riigikogu liikmete Inara Luigase, Arvo Sarapuu, Jaak Aabi, Lauri Laasi, Jüri Ratase ja Helle Kalda 6. mail esitatud arupärimine Eesti metsa kohta (nr 64); Riigikogu liikmete Lembit Kaljuvee, Valeri Korbi, Tiit Kuusmiku, Heimar Lengi, Toomas Vareki ja Vladimir Velmani 7. mail esitatud arupärimine radooniriski kohta (nr 65) ja Riigikogu liikme Marek Strandbergi 13. mail esitatud arupärimine põlevkivi arengukava 2008-2015 ja selle rakendusplaani kohta (nr 72).             

Riigikogu liikmed Jaanus Marrandi, Ester Tuiksoo, Karel Rüütli, Mai Treial ja Villu Reiljan võtsid tagasi keskkonnaminister Jaanus Tamkivile 7. mail esitatud arupärimise põllumajandustootjate maksustamise kohta (nr 66). Seetõttu nimetatud teemat ei käsitletud. 

Istung lõppes kell 18.13. 

Istungi stenogrammi leiate siit: 

Riigikogu pressitalitus 

 

 

Tagasiside