Praktika Riigikogu Kantseleis

Praktikale Riigikogu Kantseleisse võib üldjuhul kandideerida üliõpilane, kes omandab kõrgharidust ja on läbinud õppeaineid vähemalt kahe õppeaasta ainepunktide ulatuses, valdab vabalt eesti keelt ja tunneb huvi Riigikogu ja Riigikogu Kantselei tegevuse vastu.

Hetkel pakume järgmiseid praktikavõimalusi:

Riigikogu kultuurikomisjoni sekretariaat
Praktikaks sobiv aeg on praktikandi valikul kevad/sügis (ei sobi suvine aeg 19. juuni kuni 7. september), praktikale ootame õigusteaduse magistriõppe üliõpilasi.
Pakume võimaluse tutvuda eelnõude menetlemisega Riigikogu komisjonis ja täiskogus.

Riigikogu majanduskomisjoni sekretariaat
Praktikaks sobiv aeg  on 1. aprill kuni 19. juuni või sügisperiood alates septembrist (ei sobi suvine aeg 19. juuni kuni 7. september), praktikale ootame õigusteaduse bakalaureuseõppe viimase aasta või magistriõppe üliõpilasi.
Pakume võimaluse tutvuda eelnõude menetlemisega Riigikogu komisjonis ja täiskogus.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni sekretariaat
Praktikaks sobiv aeg on 1. aprill kuni 19. juuni või sügisperiood alates septembrist (ei sobi suvine aeg 19. juuni kuni 7. september), praktikale ootame õigusteaduse bakalaureuseõppe viimase aasta või magistriõppe üliõpilasi.
Pakume võimaluse tutvuda eelnõude menetlemisega Riigikogu komisjonis ja täiskogus.

Riigikogu Kantselei stenogrammi-ja tõlkeosakond
Praktikaks sobiv aeg on 4. mai kuni 18. juuni või 12. oktoober kuni 17. detsember, praktikale ootame sekretäritöö õpilasi.
Pakume võimaluse tutvuda Riigikogu istungit kajastavate dokumentide loomisega ja osaleda istungi stenogrammi koostamises.


Praktikale kandideerimiseks palume esitata alloleva vormi kaudu taotlus. Taotlusele on vajalik lisada cv, praktikajuhend, akadeemiline õiend või väljavõte õpinguraamatust ning motivatsioonikiri. Praktika kantseleis ei ole tasustatud.

Lisainfo helen dot ilisson at riigikogu dot ee (Helen Ilisson, personaliosakonna konsultant)

 
   
  
 

Praktika taotluse vorm

Nimi:
Õppeasutus:
Eriala ja kursus:
Praktika soovitav algus ja lõpp:
Millisesse struktuuriüksusesse soovite praktikale tulla:
Teie kontaktandmed:
Lisa fail:
 
 
 
 

 

 

17.02.2015
02.03.2015