Treial: Elistvere Loomapargi tegevus peab jätkuma

Riigikogu Eestimaa Rahvaliidu fraktsioon taunib keskkonnaminister Jaanus Tamkivi tegevusetust Elistvere Loomapargiga seotud probleemide lahendamisel.

 

„2007. aasta riigieelarves on Loomapargi investeeringuteks ettenähtud vahendite kasutamine keskkonnaministri poolt peatatud, samuti on otsustamata pargi tegevuse toetamine 2008. aastal,” ütles Riigikogu Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni aseesimees Mai Treial.

 

Elistvere Loomapargi toetusest ilmajätmine seab ohtu loomade tervise ning võib  viia pargi sulgemiseni, mille tulemusel hävib seni tehtud investeeringud ja vabatahtlike panus. Rahvaliidu fraktsioon nõuab keskkonnaministrilt kiireloomuliste meetmete rakendamist, et tagada Elistvere Loomapargi tegevuse jätkamine.

 

Elistvere Loomapark on oluline piirkonna arendaja, olles Eesti üks populaarseim ja enamkülastatav turismiobjekt. Loomapargi 10,5 ha asuvad loomad ja  loodusõpperajad, mis on märgistatud taimede ja loomade nimetustega. „Lisaks on loomapargi eesmärk keskkonnahariduse edendamine,” tõdes Treial.

 

UNICEF on tunnustanud Elistvere Loomaparki Eesti laste heaks tehtu eest Sinilinnu aastapreemiaga. 2006. aastal külastas Elistvere Loomaparki umbes 70 000 inimest.

 

Lisainfo:

Mai Treial,

Riigikogu Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni aseesimees

507 2838

Mai dot treial at riigikogu dot ee

 

Manuela Pihlap,

Riigikogu Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni pressinõunik

5625 0398

Manuela dot pihlap at riigikogu dot ee

Manuela Pihlap
manuela dot pihlap at riigikogu dot ee
05.12.2007
05.12.2007