Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile justiitsministeeriumi poolt väljakäidud avaliku teenistuse seaduseelnõu puhul on töötajate õiguste seisukohast ülioluline, keda uus seadus peab ametnikuks, aga eelnõu on selles osas lõpuni läbimõtlemata, sest puuduvad täpsed seletused.

 „Piisab sellest, kui ametnikuks lugeda neid, kes otseselt teostavad avalikku võimu, aga eelnõu jääb häguseks ametniku määratlemisel isegi ministeeriumide töötajate asjus, rääkimata kohalikest omavalitsustest ,” ütles sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Nestor.

 Uue avaliku teenistuse seaduse juures on kõige tähtsam üleminek vanalt süsteemilt uuele, arvab Eiki Nestor, aga justiitsministeeriumi poolt väljakäidu jääb poolele teele, sest eelnõu seletuskiri on pigem jutustus sellest, kuidas seadus rakenduma hakkab.

 „Pean õigeks, et üleminek vanalt avalikult teenistuselt uuele toimub pingeteta,” lisas Nestor, „siin võib eeskujuna tuua riigid, kus varem tööle võetud ametnikud jätkavad tööd vana ATS-i põhjal ja uued töötajad võetakse tööle uute põhimõtete järgi.”

 Kahjuks tuleb järjekordselt nentida, et sotsiaaldemokraatidel ja Reformierakonnal on täiesti erinev arusaam üldsuse kaasamisest uute seaduste valmimisel,” ütles Nestor, sest justiitsminister ei kutsunud eelnõud valmistavasse töörühma riigitöötajate volitatud esindajaid.

 Sotsiaaldemokraatide meelest on tervitatav, et põhipalk peab moodustama ametniku ametipalgast 70%. „Uues seaduses kerkivad praegu küsimused nii tööaja kui ka töötasude osas, mida on muidugi võimalik lahendada valitsuse ja tööandjate vahel sõlmitava kollektiivlepinguga,” arvas Nestor ja soovitas valitsusel selline lepe sõlmida.

 Sotsiaaldemokraatide fraktsioon tahab kohtuda justiitsminister Rein Langiga ning peab vajalikus avatud ja koostöö aldist dialoogi valitsuse ja riigitöötajaid esindavate ametiühingutega.

 

Lisainfo:
Eiki Nestor
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees
51 83 432
[email protected]

 

Teate edastas:

[email protected]

555 89 250

 

 

 

Tagasiside