Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reformierakonna Riigikogu fraktsioon otsustas, et võltsimisvastase kaubanduslepingu osas tuleb korraldada Euroopa Liidu asjade komisjoni eestvedamisel asjasse puutuvate parlamendi komisjonide ühine avalik istung.

„On oluline märkida, et võltsimisvastase lepingu osas ei otsustata midagi kiirustades ega salaja – Reformierakond soovib laiemat, avalikku arutelu parlamendis, milles saavad kõik osapooled võimaluse kaasa rääkida. Tähtis on ka, et võltsimisvastane kaubandusleping ei too kaasa Eesti õiguspõhimõtete muutumist,“ ütles Reformierakonna Riigikogu fraktsiooni aseesimees Valdo Randpere.

Reformierakonna fraktsiooni ettepanek on, et võltsimisvastase kaubanduslepingu ja mitte vaid selle üle tuleks pidada avatud ja sisulist debatti Riigikogus.

„Peame oluliseks, et see debatt oleks laiem kui üks lepe – me peaks isekeskis selgeks tegema, kas ja kuidas austame Eestis autorite õigusi digitaalajastul. Arutelu on vaja viia hirmutamiselt Linnar Viigi ja Mihhail Lotmani tasemele,“ lausus Reformierakonna fraktsiooni aseesimees.

„Kas internetivabadus tähendab ka õigust mitte maksta loojatele nende loodu eest? Või millise vahendiga kaitseme näiteks Lotte loojaid väljaspool Euroopa Liidu piire? Või kuidas me tagame, et loojad looks ja arendajad arendaks või innovaatorid innoveeriks? Kas neil peab olema kaitse oma loodule või peaks see kõik olema kõigile tasuta,“ püstitas Randpere rea küsimusi, mille üle võiks toimuda laiem avalik arutelu.

„Neid küsimusi on veel. Peamine on, et oleme ühe uue temaatika ja arutelu alguses. Sisuline arutelu on võimalik vaid üksteist austaval viisil. Reformierakond on alati seisnud suurema vabaduse eest, iseotsustamise eest ning selle eest, et riik ei kontrolliks meie tegevusi rohkem kui on hädavajalik teiste inimeste ja avaliku korra tagamiseks,“ toonitas Randpere.

„Usun, et see on Eesti pikaajalistes huvides, et teaksime, kuidas tagame selle, et eesti keeles on loojaid ka tulevikus ning neid hinnatakse. Nagu on ka tähtis, et vabadus infot levitada on kaitstud ja keegi ei asu piirama sõna ega mõttevabadust vabas riigis,“ märkis Randpere.
 

Tagasiside