Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Peep Aru hinnangul toetavad 2010. aasta jooksul parlamendis vastu võetud otsused stabiilset kasvu majanduses ja ühiskonnas tervikuna.

Aru sõnul pani lõppevale aastale väärika punkti 2011. aasta riigieelarve, mis annab Eesti elanikele kindlustunde ja tagab stabiilse majanduskasvu. ’’Eestis peab hoidma ja arendama soodsat ettevõtlusekeskkonda, et siin loodaks uusi täisväärtuslikke töökohti. Investeeringud Eestisse ja uued töökohad loovad suurema maksutuluga baasi avaliku teenuse paremaks kvaliteediks – olgu selleks haridus, peredele suunatud teenused või turvalisus,’’ lausus Aru.

”Olulise tähtsusega oli põhikooli- ja gümnaasiumi seaduse vastuvõtmine. Kõrgepalgaliste töökohtade loomise aluseks on hea haridus, mis omakorda tähendab suuremat palka, paremat kaitset töötuse vastu ja suuremat pensioni tulevikus. Hariduse reformimisega tuleb kindlasti jätkata, et oleksime võimelised saavutama Põhjamaade taseme,” lisas Aru.

Aru hinnangul oli kahtlemata vajalik samm pensioniea tõstmine. ”Pensioniea tõstmine kahe aasta võrra vähendab oluliselt pensionikassa defitsiiti. Kõige suuremad kasusaajad on sellest aga pensionärid, sest see võimaldab nende pensione ka tulevikus kasvatada. Riigil puudub nüüd vajadus tõsta sotsiaalmaksu ega kordades kasvatada tööjõu sisserännet,” lausus Aru.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul väärib äramärkimist vastuvõetud tulumaksuseaduse muudatus, mis parandab oluliselt meie ettevõtluskeskkonda. Nimelt võimaldab seadus eraisikutel investeeringutest saadud tulusid ilma teenitud kasumilt tulumaksu maksmata edasi paigutada.

”Sama oluline oli ka elektrituru seaduse vastuvõtmine, mis tagab ausa konkurentsi. Maksumaksja raha võib ettevõtjatele toetuste maksmiseks kasutada üksnes siis, kui see aitab kaasa Eesti energeetilisele varustuskindlusele ja julgeoleku suurendamisele ning see ei kahjusta ausat konkurentsi,“ rõhutas Rõivas.

Sügisel vastu võetud seadusemuudatus lubab alates 2011. aastast Eestis osaühinguid asutada ka osakapitali sissemakset tegemata. „Ettevõtluse soodustamiseks on tähtis luua võimalus asutada äriühing lihtsalt ja kiiresti,” märkis Taavi Rõivas. „Hea äriidee tekkimisel ei tohi riiklik bürokraatia selle realiseerimist takistada.“

 

Tagasiside