Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

ELAKi juhid: Rootsi kogemusest pagulastega tuleb õppida

„On oluline, et õpiksime neilt, kellel on kõige suurem kogemus pagulaspoliitika kujundamisel ja Rootsi on kindlasti üks nendest,“ ütles Kalle Palling. „Kohtumisel Urban Ahliniga möönsime, et riikide senine lähenemine kindlasti muutub. Need, kes seni pole pagulaspoliitikas aktiivsed olnud, peavad muutuma aktiivsemaks ja riigid nagu Rootsi, kes on olnud väga avatud, peavad muutuma pisut konservatiivsemaks.“

„Visiidi eesmärgiks oli tutvuda, kuidas üks meie naaberriik on ulatusliku immigratsiooniga toime tulnud ning näha probleeme, mida see on kaasa toonud,“ lausus Jaak Madison. „Tulevikus on Balti riikide ja Põhjamaade efektiivne koostöö rändekriisi lahendamisel väga tähtis.“

Eile kohtusid ELAKi esimees ja aseesimees Rootsi parlamendi esimehe Urban Ahlini ja sealse ELAKi liikmetega ning arutasid Euroopa rändekriisi ja Rootsi rändepoliitikat. Ahlin julgustas Eestit abivajajaid vastu võtma. Rootsi tuleb käesoleval aastal umbes 160 000 asüülitaotlejat.

Kahepäevase Rootsi visiidi käigus kohtusid Palling ja Madison eile ka ÜRO põgenike agentuuri (UNHCR) Põhja-Euroopa esinduse juhi Pia Prytz Phiriga ning Rootsi justiitsministeeriumi kantsleri Lars Westbrattiga. Samuti külastasid ELAKi esimees ja aseesimees eile Stockholmi Eesti Maja.

Täna külastasid Palling ja Madison spetsiaalset immigrantidele mõeldud kooli Stockholmis, kus tutvusid kooli tööga ning kohtusid Stockholmi linna pagulaste-ja rahvusvähemusküsimuste üksuse juhi Agneta Berneriga.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Konservatiivne Rahvaerakond: Eesti põllumajanduse päästmiseks tuleb uues eelarves eraldada 15 miljonit

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon

5.november 2015

PRESSITEADE

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon soovib tuleval aasta eelarves põllumeeste siseriiklikeks üleminekutoetusteks 15 miljoni euro eraldamist ehk kolm korda rohkem, kui näeb ette koalitsioon.

“On selge, et eelarve on pingeline ja igal pool raha napib, aga põllumajandus on viimase paari aastakümne suurimas kriisis,” ütleb Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Martin Helme.  Ta osutab, et Euroopa Liit lubaks oma põllumajandustootjatele maksta üleminekutoetusteks maksimaalselt  21,5 miljonit eurot, seevastu valitsuskoalitsioon tahab põllumajandussektorit toetada kõigest 4,6 miljoniga.

Konservatiivne Rahvaerakond lähtus riigieelarve parandusettepanekute tegemisel sellest, et mitte teha palju pisikesi kosmeetilisi muudatusi, vaid päästa üks Eesti riigi ja rahva jaoks nii oluline sektor.

“Me hoolime Eesti maarahvast ja me kavatseme nende eest seista“, ütles Helme. “Kui koalitsioonipoliitikutele läheb vähegi korda Eesti maainimeste tulevik, siis peaksid nad võtma parandusettepanekuid arvesse.”

Parandusettepaneku katteallikad tulevad erinevatest valdkondadest. “Peaaegu kõigi ministeeriumide haldusalast oleme kärpinud kas investeeringuid või tegevuskulusid, mis võiks meie arvates väiksemad olla.”

Lisainfo:

Martin Helme,

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees,

tel. 533 00002

 

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond toetab esimeste haiguspäevade hüvitamist

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon

6.november 2015

PRESSITEADE

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon: toetame ettepanekut taastada esimeste haiguspäevade hüvitamine

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon toetab Eesti Ametiühingute Keskliidu petitsiooni, milles tehakse ettepanek taastada esimeste haiguspäevade hüvitamine.

„Kui inimene maksab ravikindlustust esimesest tööleminekupäevast, siis peaks ta ka hüvitist saama esimesest haiguspäevast,” põhjendab Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Martin Helme.

„Me toetame selle probleemi võtmist Riigikogu päevakorda, sest Eestis on paljud inimesed sunnitud tõbisena tööl käima, kuna neil pole võimalik haiguslehele jääda.”

Eesti Ametiühingute Keskliit on koostanud petitsiooni ja seaduseelnõu projekti, millele on kogutud ligi 25 000 allkirja. Haigekassa esialgsetel hinnangutel on eelnõu mõju Haigekassa eelarvele 6,65 miljonit eurot, kuid Haigekassa palus lisaaega oma prognoosi täpsustamiseks.

Probleem tuleb arutusele Riigikogu sotsiaalkomisjoni istungil 9. novembril.

Lisainfo

Martin Helme,

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees, tel. 533 00002

Mailis Reps: Eesti õpetajad väärivad paremat kohtlemist!

„Õpetajate päev on loodud selleks, et me oskaks väärtustada õpetaja ametit ning rõhutaksime nende tähtsust meie ühiskonnas. Paraku ei piisa õpetajate tunnustamisel vaid headest sõnadest, mida nad kuulevad mõnel korral aastas. Ei ole saladus, et meie õpetajaskond on vananemas ning kui me soovime, et ka edaspidi õpetaks meie noori särasilmsed ja kvaliteetsed õpetajad, peame ennekõike kasvatama õpetajate töötasu – seda nii koolides kui ka lasteaedades,“ sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Mailis Reps.

Saadiku sõnul peab ta Eesti õpetajaid väga kõrgel tasemel olevateks. Nende hea töö peab aga kiirelt saama väljendatud ka kõrgemas palgas.

„Koalitsioonipartnerid on kokku leppinud, et aastaks 2020 peab õpetajate palk olema 120% Eesti keskmisest palgast. Sisuliselt on tegemist summaga, millest on rääkinud ka Keskerakond, ehk õpetajate ja tugispetsialistide palgad peavad kasvama 1500 euroni. Samal ajal ei tohi unustada, et palga kasvamiseks peab suurenema ka palgafond. Sisemiste ressursside arvelt tulev tõus on ennast selgelt ammendanud ning enam õhemaks kooli lihvida ei anna. Kui me soovime õpetajate palka tegelikult kasvatada, peame selleks omavalitsustele ka rohkem raha andma,“ lõpetas Mailis Reps.

Teate edastas:
Jaan Männik
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja
Tel 53 474 2446
[email protected]

Nestor kohtub Ungari presidendi ja parlamendi spiikriga

Eiki Nestori kohtumised Ungari presidendi ja parlamendi esimehega toimuvad homme. Kahe parlamendi spiikritel on kavas arutada Euroopa Liidu ja julgeolekuküsimusi ning rääkida Eesti ja Ungari koostööst.

Nestor kohtub visiidi käigus ka Ungari parlamendi väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoniga liikmetega ning külastab Eesti Instituudi Budapesti esindust.

Riigikogu esimeest saadavad Ungari visiidil Riigikogu liikmed Mailis Reps ja Kalle Laanet.

Riigikogu pressiteenistus
Urmas Seaver
T: 631 6352; 50 39 907
[email protected]
Päringud: [email protected]

Riigikogu eelinfo esmaspäevaks, 5. oktoobriks

Kell 13 – Euroopa Liidu asjade komisjoni istung

  1. Eesti seisukohad 12. oktoobril toimuval välisasjade nõukogu istungil ja 13. oktoobril toimuval üldasjade nõukogu kohtumisel, kutsutud välisminister Marina Kaljurand;
  2. Eesti seisukohad 8.-9. oktoobri toimuval justiits- ja siseküsimuste nõukogu istungil, kutsutud justiitsminister Urmas Reinsalu ja siseminister Hanno Pevkur;
  3. Eesti seisukohad 7. oktoobril toimuval ELi mitteametlikul transpordi nõukogu kohtumisel ning Eesti seisukohad 8. oktoobril toimuval ELi transpordi, telekommunikatsiooni ja energeetika nõukogu (transport) istungil, kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad;
  4. Eesti seisukohad 5. oktoobril toimuval eurorühma kohtumisel ja 6. oktoobril toimuval ELi majandus- ja rahandusnõukogu istungil, kutsutud rahandusministeeriumi esindaja;
  5. Eesti seisukohad 5. oktoobril toimuval ELi tööministrite (EPSCO) istungil, kutsutud sotsiaalministeeriumi esindaja;
  6. seisukoha andmine ELi sotsiaalkindlustussüsteemide koordineerimist käsitleva avaliku konsultatsioonidokumendi kohta, kutsutud sotsiaalministeeriumi esindaja;
  7. seisukoha andmine ELi otsusele, mis lubab Euroopa Komisjonil avada läbirääkimised ELi ja Taani, Islandi, Norra, Šveitsi ja Liechtensteini vaheliste lepingute üle, mis võimaldavad loetletud riikide õiguskaitseasutustele ligipääsu sõrmejälgede võrdlemise Eurodac-süsteemile, kutsutud siseministeeriumi esindajad;
  8. seisukoha andmine ELi otsustele, mis käsitlevad ohtlike ja kahjulike ainete mereveol vastutust ja kahju hüvitamist käsitleva rahvusvahelise konventsiooni 2010. aasta protokolli ratifitseerimist liikmesriikide poolt ja nende sellega ühinemist ELi nimel, kutsutud keskkonnaministeeriumi esindaja.

Sündmused

Kell 12 – Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder osaleb Eestimaa spordiliit „Jõud“ juhatuse koosolekul.

Kell 15 – Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder osaleb Viljandi hariduse arengufondi koosolekul.

Välislähetused

30. september – 5. oktoober
Riigikogu liige Imre Sooäär osaleb Euroopa Ajalooliste Hoonete Ühenduse nõukogu koosolekul ja rahvusvahelisel konverentsil „Europe’s private heritage at risk“ Brüsselis.

1. – 5. oktoober
Riigikogu liikmed Jaanus Marrandi ja Mati Raidma osalevad Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee missioonil Kirgiisi Vabariigi parlamendi valimistel Biškekis, Kõrgõzstanis.

1. – 6. oktoober
Riigikogu liige Andres Herkel osaleb Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee vaatlejana Kirgiisi Vabariigi parlamendi valimistel Kõrgõzstanis.

3. – 9. oktoober
Kultuurikomisjoni aseesimees Aadu Must tutvub Peterburi Eesti Jaani koguduse töö ja kultuuriprogrammidega Peterburis.

5. – 6. oktoober
Riigikogu esimees Eiki Nestor on ametlikul visiidil Ungaris, Budapestis, kus ta kohtub Ungari presidendi János Áderi, Ungari parlamendi esimehe László Kövéri ja parlamendiliikmetega. Nestorit saadavad visiidil põhiseaduskomisjoni esimees Kalle Laanet ja Riigikogu liige Mailis Reps.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
6316356; 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Mihkelson külastab Prantsusmaal tuumaallveelaevade baasi ja võõrleegioni

Komitee väljasõiduistungil keskendutakse muuhulgas kaitsepoliitika uuematele arengutele ja eesmärkidele, Prantsusmaa osalusele ühisoperatsioonidel ja rollile NATOs.

“Prantsusmaa on meile väga oluline liitlane. Nende taasliitumine 2009. aastal NATO sõjaliste struktuuridega tugevdas Euroopa komponenti alliansis. Tuumariigina on Prantsusmaal mängida oluline roll nii regionaalse kui globaalse julgeoleku tagamisel,” ütles Mihkelson visiidi eel.

Väljasõiduistungi käigus külastatakse Lanesteri mereväe eriüksuste ja Landivisiau’ aeronautika baasi, Île Longue’i tuumaallveelaevabaasi ning Prantsuse võõrleegioni peakorterit Aubagne’is.

Lisaks toimuvad mitmed kohtumised Pariisis Prantsusmaa välis- ja kaitseministeeriumi ning kaitseväe esindajatega.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb NATO Parlamentaarse Assamblee töös

5. – 10. juuli
Riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson osaleb NATO Parlamentaarse Assamblee kaitse- ja julgeolekukomitee väljasõiduistungil Prantsusmaal, kus külastatakse Lanesteri mereväe eriüksuste ja Landivisiau’ aeronautika baasi, Île Longue’i tuumaallveelaevabaasi ning Prantsuse võõrleegioni peakorterit Aubagne’is. Samuti toimuvad kohtumised Prantsusmaa välis- ja kaitseministeeriumi esindajatega.

Toomas Vitsut: kui me ootame kodanikelt seaduskuulekat käitumist, peab riik esmalt eeskuju näitama

„Tegemist on lahendiga, kus omavalitsuste jaoks pole tänaseni mitte mingisuguseid muutusi toimunud. Samas peavad riigivõimu esindajad otsust täidetuks. Tegelikkuses jõustuvad riikliku ülesande kulude katmist puudutavad sätted 2017. aastal ning alles siis saab lahendi täidetuks lugeda,“ sõnas Riigikogu liige Toomas Vitsut.

Vitsut jätkas: „Täitmata Riigikohtu lahendeid on tänasel päeval kokku 12 ja see ei näita ei Riigikogu, ega valitsust just kõige paremast küljest. Hämmastav, et tavakodanikelt nõuame me seaduskuulekust, aga riiklikul tasandil vaatame kohtuotsuste täitmisel läbi sõrmede.  Ma arvan, et ennekõike peaks riik näitama eeskuju ning seejärel nõudma seda ka rahvalt.“

Lisainfo:

Jaan Männik

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni pressiesindaja

[email protected]

Riigikogu eelinfo 8. – 14. juuni

Esmaspäev, 8. juuni

Kell 15 – täiskogu istung

Riigikogu kinnitab töönädala päevakorra.

Riigikogu liikmete esitatud arupärimistele vastavad peaminister Taavi Rõivas eluaseme kompenseerimise kohta, Eesti kohustuste ja kulutuste kohta seoses Euroopa Liitu tabanud immigratsiooni kriisiga ning riiklike võlakirjade kohta; tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev Eesti Perearstide Seltsi avalduse kohta seoses määrusega “Esmatasandi tervisekeskuste kaasajastamine”; sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna Narva lastekodu ümberkorraldamisega seotud probleemide kohta; rahandusminister Sven Sester kütuseaktsiisi tõusu, Eesti Energia kontorite sulgemise ning tulumaksuseaduse muutmise seaduse kohta; maaeluminister Urmas Kruuse räimepüügil kehtestatud regulatsioonide muutmise ning põllumajandustoetuste väljamaksmise kohta.

Riigikogu liikmete kõnesoovide korral toimub vaba mikrofon.

Kell 11 – komisjonide istungid

Euroopa Liidu asjade komisjonis – kell 13: aktuaalsed teemad Eesti alalises esinduses EL-i juures, kutsutud Eesti alaline esindaja EL-i juures suursaadik Matti Maasikas; Eesti seisukohad 9. juunil toimuval mitteametlikul ühtekuuluvusministrite kohtumisel, kutsutud rahandusministeeriumi esindaja; Eesti seisukohad 10. juunil toimuval EL-i linnaarengu ja territoriaalse ühtekuuluvuse eest vastutavate ministrite mitteametlikul kohtumisel, kutsutud riigihalduse minister Arto Aas; Eesti seisukohad 11. juunil toimuval transpordi, telekommunikatsiooni ja energeetika nõukogu istungil, kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad;

keskkonnakomisjonis – Riigikontrolli aruanne „Riigi tegevus põlevkivi kaevandamis- ja töötlemisjäätmete käitlemise korraldamisel,“ kutsutud Riigikontrolli ja keskkonnaministeeriumi esindajad; biomassi (puidu) põletamise toetamisest Narva Elektrijaamades, Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühingu 11.05.2015 kirja arutelu, kutsutud jõujaamade ja kaugkütte ühingu, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, keskkonnaministeeriumi ja erametsaliidu esindajad;

kultuurikomisjonis – kell 11.10: arutelu kiusamisvaba haridustee teemal, kutsutud Kiusamisvaba haridustee, Vaikuseminutite projekti, Sõberkaru liikumise, lastekaitseliidu, Tartu Ülikooli, TORE ning haridus- ja teadusministeeriumi esindajad;

maaelukomisjonis – olukorrast Eesti piimanduses, kutsutud maaeluminister Urmas Kruuse, Eesti Piimaliidu, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Põllumeeste Keskliidu ja Eestimaa Talupidajate Keskliidu esindajad;

majanduskomisjonis – kell 11.10: Euroopa Kosmoseagentuuri asutamise konventsiooniga ühinemise ning Eesti Vabariigi valitsuse ja Euroopa Kosmoseagentuuri vahelise Eesti ühinemist Euroopa Kosmoseagentuuri asutamise konventsiooniga käsitleva kokkuleppe ratifitseerimise seaduse eelnõu (39 SE); teehoiu rahastamise perspektiivid 2014-2020; Rail Baltic riikidevahelise lepingu põhimõtete tutvustus;

põhiseaduskomisjonis – kell 11.15: siseministeeriumi tööplaani tutvustus, kutsutud siseminister Hanno Pevkur; Vabariigi Valitsuse seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (36 SE), kutsutud rahandusministeeriumi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad;

rahanduskomisjonis – sotsiaalmaksuseaduse, tulumaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõust (41 SE); rahandusministeeriumi ülevaade riigieelarvestrateegiast 2016 – 2019 ja stabiilsusprogrammist; alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõu (6 SE);

riigikaitsekomisjonis – riigikaitsekomisjoni töökava Riigikogu I ja II istungjärgu vahelisel ajal; väljasõiduistung Eesti sõjamuuseumi – kindral Laidoneri muuseumi;

sotsiaalkomisjonis – kell 11.10: ülevaade Eesti EL-i poliitika 2015–2019 kavandamisest ja seisukohtadest sotsiaalpoliitika osas, kutsutud sotsiaalministeeriumi esindajad; riiklike peretoetuste seaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (38 SE), kutsutud sotsiaalministeeriumi esindajad; tööturuteenuste ja –toetuste seaduse ning teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (40 SE), kutsutud rahandusministeeriumi ja sotsiaalministeeriumi esindajad;

väliskomisjonis – EL-i välispoliitika hetkeseis, kutsutud Eesti alaline esindaja EL-i juures suursaadik Matti Maasikas; kandidaat Eesti suursaadiku ametikohale Austrias, Slovaki Vabariigis ja Ungaris, asukohaga Viinis, kutsutud välisministeeriumi kantsler Alar Streimann ja suursaadikukandidaat; kandidaat Eesti suursaadiku ametikohale Prantsusmaal, Monacos ja Tuneesias, asukohaga Pariisis, kutsutud suursaadikukandidaat; väliskomisjoni töökava Riigikogu I ja II istungjärgu vahelisel ajal; informatsioon komisjoni liikmete tegevusest;

õiguskomisjonis – kell 11.10: ülevaade julgeoleku olukorrast, kutsutud siseminister Hanno Pevkur, kaitsepolitseiameti, politsei- ja piirivalveameti, kaitseväe ning teabeameti esindajad;

julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjonis – kell 13.30: ülevaade julgeolekuasutuse ja jälitusametkondade tegevusest ning järelevalvest kaitseministeeriumis, kutsutud kaitseminister Sven Mikser; kohtumine teabeameti peadirektor Rainer Saksaga;

korruptsioonivastases erikomisjonis – kell 13.30: Euroopa Nõukogu korruptsioonivastaste riikide ühenduse GRECO aruanne „Parlamendi liikmete, kohtunike ja prokuröride korruptsiooni ennetamine,“ kutsutud justiitsministeeriumi ja GRECO Eesti esindajad (ruum L332);

riigieelarve kontrolli erikomisjonis – kell 13.30: Riigikontrolli auditiaruande „Riigi tegevus iseseisva õendusabi korraldamisel“ arutelu, kutsutud tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev, sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna, haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross ja Riigikontrolli esindajad; istung on avalik, toimub veebiülekanne (ruum L 333).

Sündmused

Kell 11.30 – Riigikogu esimees Eiki Nestor osaleb Eesti Transpordi Ametiühingute autojuhtide ümarlaual ja paneeldiskussioonil (Kreutzwaldi hotell).

Kell 13 – Riigikogu esimees Eiki Nestor võtab vastu Keskerakonna algatatud kollektiivse pöördumise „Kütuseaktsiisi tõstmata jätmiseks.“

Kell 15.30 – Eesti-Islandi parlamendirühm kohtub Islandi endise välisministri Jon Baldvin Hannibalssoniga (konverentsisaal).

Kell 17 – majanduskomisjon kohtub Teaduste Akadeemia presidendi Tarmo Soomerega (Kohtu 6).

Teisipäev, 9. juuni

Kell 10 – täiskogu istung

Esimene lugemine – 7 eelnõu: Riigikogu otsuse “Riigikohtu liikme Jüri Ilvesti kohtunikuametist vabastamine” eelnõu (34 OE); Riigikogu otsuse “Paavo Randma Riigikohtu liikmeks nimetamine” eelnõu (35 OE); Riigikogu otsuse “Sihtasutuse Keskkonnainvesteeringute Keskus nõukogu liikmete tagasikutsumine ja uute liikmete nimetamine” eelnõu (44 OE); Riigikogu otsuse “Riigimetsa Majandamise Keskuse nõukogu liikmete nimetamine” eelnõu (45 OE); Riigikogu otsuse “Eesti Arengufondi nõukogu liikmete nimetamine” eelnõu (46 OE); maapõueseaduse ja keskkonnatasude seaduse muutmise seaduse eelnõu (43 SE); pühade ja tähtpäevade seaduse § 2 täiendamise seaduse eelnõu (4 SE).

Teine lugemine – 1 eelnõu: veeseaduse muutmise seaduse eelnõu (23 SE).

„Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020“. 2014. aasta täitmise aruanne.
Ettekandja kultuuriminister Indrek Saar

Kell 14 – komisjonide istungid

keskkonnakomisjonis – maapõueseaduse ja keskkonnatasude seaduse muutmise seaduse eelnõu (43 SE), kutsutud keskkonnaministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, rahandusministeeriumi, Eestimaa Looduse Fondi ja Eesti Maavarade Ühingu esindajad;

kultuurikomisjonis – ülevaade kultuurilise mitmekesisuse valdkonna tegevustest, kutsutud kultuuriministeeriumi, haridus- ja teadusministeeriumi, siseministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, integratsiooni ja migratsiooni sihtasutus Meie Inimesed ja Eesti Rahvusringhäälingu esindajad (ruum L332);

maaelukomisjonis – Eesti seisukohad EL-i määruse eelnõu kohta, millega muudetakse liikmesriikide võimalust piirata oma territooriumil geneetiliselt muundatud toidu ja sööda kasutamist või see keelata, arvamuse andmine EL-i asjade komisjonile, kutsutud põllumajandusministeeriumi esindajad; avatud külade päeva ja Eesti toidu kuu tutvustus, kutsutud põllumajandusministeeriumi esindajad; kinnisasja omandamise kitsendamise seaduse täiendamise seaduse eelnõu (7 SE), kutsutud eelnõu algataja esindaja Mihhail Stalnuhhin ja siseminister Hanno Pevkur;

majanduskomisjonis – Eesti EL-i poliitika aastateks 2015-2019, telekomi valdkond; pöördumine Suure-Jaani vallavalitsuselt; Tallinna autokoolidest; ettevalmistustest maapiirkondade jätkusuutlikuks arendamiseks, üheaegselt taastuva, sealhulgas bioenergia tootmise kasutuselevõtuks regioonides; HOTREC Hospitaly Europe arvamus hotellide käibemaksu kohta sotsiaalmaksuseaduse, tulumaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõust (41 SE);

põhiseaduskomisjonis – riigi peaprokuröri ülevaade seadusega prokuratuurile pandud ülesannete täitmise kohta eelmisel aastal, kutsutud riigi peaprokurör Lavly Perling; soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku ülevaade eelmise aasta tegevusest, kutsutud soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Mari-Liis Sepper;

rahanduskomisjonis – kindlustustegevuse seaduse eelnõu (8 SE); sotsiaalmaksuseaduse, tulumaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (41 SE);

riigikaitsekomisjonis ja väliskomisjonis – väljasõiduistung Kaitseväe peastaapi, informatsioon Kaitseväe üksuste osalemisest rahvusvahelistel missioonidel;

sotsiaalkomisjonis – riiklike peretoetuste seaduse ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (38 SE), kutsutud sotsiaalministeeriumi esindajad; tööturuteenuste ja –toetuste seaduse ning teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (40 SE), kutsutud rahandusministeeriumi ja sotsiaalministeeriumi esindajad.

Sündmused

Kell 8.30 – Eesti-Suurbritannia parlamendirühma, Euroopa Liidu asjade komisjoni, riigikaitsekomisjoni ja väliskomisjoni liikmete kohtumine Suurbritannia suursaadiku Christopher Holtbyga.

Kell 10.30 – Riigikogu esimees Eiki Nestor avab Eesti Puuetega Inimeste Koja korraldatud konverentsi „Kasutajasõbralik keskkond kõigile!“ (Kultuurikatel).

Kell 16 – Euroopa Liidu asjade komisjon kohtub AS Hoolekandeteenused juhatuse esimehe Maarjo Mändmaa ja sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna kohalike omavalitsuste teenuste ja toetuste juhi Triin Raagiga varjupaigataotlejate majutuskeskuse olukorra teemal.

Kell 18 – Riigikogu esimees Eiki Nestor ja aseesimees Jüri Ratas osalevad Suurbritannia suursaadiku Christopher Holtby vastuvõtul Suurbritannia kuninganna Elizabeth II sünnipäeva auks.

Kolmapäev, 10. juuni

Kell 13 – infotund

Kell 14 – täiskogu istung

Kolmas lugemine – 1 eelnõu: kindlustustegevuse seaduse eelnõu (8 SE).

Teine lugemine – 6 eelnõu: Euroopa Kosmoseagentuuri asutamise konventsiooniga ühinemise ning Eesti Vabariigi valitsuse ja Euroopa Kosmoseagentuuri vahelise Eesti ühinemist Euroopa Kosmoseagentuuri asutamise konventsiooniga käsitleva kokkuleppe ratifitseerimise seaduse eelnõu (39 SE); investeerimisfondide seaduse muutmise seaduse eelnõu (15 SE); sotsiaalmaksuseaduse, tulumaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (41 SE); riiklike peretoetuste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (38 SE); Vabariigi Valitsuse seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (36 SE); tööturuteenuste ja -toetuste seaduse ning teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (40 SE).

Esimene lugemine – 1 eelnõu: tolliseaduse muutmise seaduse eelnõu (22 SE).

Sündmused

Kell 10 – Eesti-Georgia parlamendirühm kohtub Georgia suursaadiku Tea Akhvledianiga (ruum L241).

Kell 12 – Riigikogu Toimetiste (RiTo) tegijad esitlevad Toompea lossi kunstisaalis uuenenud ajakirja. RiTo nr 31 sisaldab 19 artiklit. Põhiteemana käsitletakse Eesti tööjõuturu ja haridussüsteemi suhteid. Esitlust ja debatti on võimalik vaadata ka veebiülekandes: https://www.riigikogu.ee/pressiteated/muu-pressiteade-et/vaata-otseulekannet-debatist-eesti-toojouturg-ja-haridussusteem-kuidas-jouda-koostooviljadeni

Kell 15 – Eesti-Singapuri parlamendirühm kohtub Singapuri aukonsuli Narinder Kumar Aswaniga (ruum L241).

Kell 15 – põhiseaduskomisjoni liikmed arutavad Tšehhi parlamendi põhiseadus- ja õiguskomisjoni liikmetega Eesti e-valimiste teemal.

Neljapäev, 11. juuni

Kell 10 – täiskogu istung

Kolmas lugemine, kui teine lõpetatakse – 2 eelnõu: Vabariigi Valitsuse seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (36 SE); veeseaduse muutmise seaduse eelnõu (23 SE).

Kell 14 – komisjonides istungid

keskkonnakomisjonis – 15 minutit peale täiskogu istungi lõppu: maapõueseaduse ja keskkonnatasude seaduse muutmise seaduse eelnõu (43 SE);

kultuuri-, põhiseadus-, riigikaitse-, sotsiaal-, välis- ja õiguskomisjoni ühine istung – Euroopa Komisjoni teatise „Euroopa rände tegevuskava“ Eesti seisukohad, arvamuse andmine EL-i asjade komisjonile, kutsutud siseminister Hanno Pevkur, justiitsministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, kultuuriministeeriumi ning haridus- ja teadusministeeriumi esindajad (konverentsisaal);

põhiseadus-, välis- ja õiguskomisjoni ühisistung – kell 15: Euroopa Komisjoni teatise „Euroopa julgeoleku tegevuskava“ Eesti seisukohad, arvamuse andmine EL-i asjade komisjonile, kutsutud siseminister Hanno Pevkur, justiitsministeeriumi esindajad (konverentsisaal);

rahanduskomisjonis – investeerimisfondide seaduse muutmise seaduse eelnõu (15 SE); sotsiaalmaksuseaduse, tulumaksuseaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõust (41 SE);

sotsiaalkomisjonis kell 13.15: kollektiivse töötüli lahendamise seaduse muutmise seaduse eelnõu (52 SE);

väliskomisjonis – kell 13: arengutest EL-i ja Venemaa suhetes, kutsutud EL-i Moskva esinduse vanemnõunik Rein Tammsaar;

õiguskomisjonis – kell 16: komisjoni seisukoha kujundamine Euroopa Komisjoni teatise „Euroopa rände tegevuskava“ ning Euroopa Komisjoni teatise „Euroopa julgeoleku tegevuskava“ kohta.

Sündmused

Kell 12 – väliskomisjoni liikmed kohtuvad Iiri riigiministri Seán Sherlockiga, et arutada välisarenguabi, kaubanduse edendamise ja Põhja-Lõuna koostöö teemadel (ruum L251).

Kell 14 – Riigikogu Komandandi maja saalis (Toompea tänav 1) uuringu “Eesti ühiskonna integratsiooni monitooring 2015” tulemuste tutvustamine.

Kell 14.30 – Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtub Iiri riigiministri Seán Sherlockiga.

Kell 18 – Riigikogu esimees Eiki Nestor esineb tervituskõnega Põhjamaade Ministrite Nõukogu esinduse korraldatud suvise pööripäeva üritusel (Vabaõhumuuseum).

Reede, 12. juuni

Euroopa Liidu asjade komisjoni avalik kuulamine – kell 9: Euroopa rände tegevuskava, kutsutud migratsiooniekspert Uku Särekanno, MTÜ Eesti Pagulasabi juhatuse esimees Eero Janson, Eesti Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper,  Soome suursaadik Kirsti Narinen ja Itaalia suursaadik Marco Clemente (konverentsisaal); avalikust kuulamisest toimub veebiülekanne.

Euroopa Liidu asjade komisjoni istung – kell 11: seisukoha andmine Euroopa Komisjoni teatisele Euroopa rände tegevuskavast, kutsutud siseminister Hanno Pevkur; seisukoha andmine Euroopa Komisjoni teatisele Euroopa julgeoleku tegevuskavast; Eesti seisukohad 15.-16. juunil toimuval justiits- ja siseküsimuste nõukogu istungil, kutsutud justiitsminister Urmas Reinsalu ja siseminister Hanno Pevkur; Eesti seisukohad 15. juunil toimuval keskkonnanõukogu istungil, kutsutud keskkonnaminister Marko Pomerants; Eesti seisukohad 16. juunil toimuval põllumajanduse ja kalanduse nõukogu istungil, kutsutud keskkonnaminister Marko Pomerants ja maaeluminister Urmas Kruuse; seisukoha andmine EL-i määruse eelnõule, millega muudetakse liikmesriikide võimalust piirata oma territooriumil geneetiliselt muundatud toidu ja sööda kasutamist või see keelata, kutsutud põllumajandusministeeriumi esindaja.

Sündmused

Kell 11 – Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtub programmi „Sinu Riigi Kaitse“ raames Ida-Virumaa eesti-vene noortega (ruum L262).

Välislähetused

5. – 8. juuni
Riigikogu liige Imre Sooäär osaleb EXPO 2015 Eesti rahvuspäeval ja kohtub Itaalia parlamendi liikmetega Milaanos.

8. juuni
Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder osaleb Balti Assamblee presiidiumi istungil Riias.

11. – 12. juuni
Riigikogu liige Andre Sepp osaleb Läänemere parlamentaarse konverentsi innovatsiooni töörühma töös Marienhamnis, Soomes.

11. – 13. juuni
Riigikogu liige Ants Laaneots teeb ettekande kaitsepoliitikateemalisel arutelul Kasahstani ministeeriumi ametnikele ja osaleb infotunnil Astanas resideeruvatele NATO liikmesriikide suursaadikutele.

11. – 14. juuni
Majanduskomisjoni esimees Toomas Kivimägi osaleb Euroopa mereliste äärealade poliitilise büroo kohtumisel Heraklionis, Kreekas.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]